...

Sportinių akinių dizainas

Žinių bazė

2020.09.24

Turiu sportinių akinių dizaino idėją, kuri, manau, yra unikali ir funkcionali. Ar ją galima užpatentuoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2020-10-13 09:48

Dizaino apsauga gali būti taikoma beveik visiems pramoniniu būdu arba rankomis pagamintiems daiktams. Tam, kad dizainas būtų įregistruotas ir saugomas,...

Publikavimo data: 2020-10-13 09:48

Dizaino apsauga gali būti taikoma beveik visiems pramoniniu būdu arba rankomis pagamintiems daiktams. Tam, kad dizainas būtų įregistruotas ir saugomas, jis turi būti naujas ir turėti individualių savybių. Valstybinis patentų biuras yra parengęs išsamią informaciją apie visas su dizaino registracija susijusias procedūras – su ja kviečiame susipažinti čia: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/dizainas Dizainas gali būti saugomas tiek jį įregistruojant (http://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/dizainas/dizaino-savininko-teises), tiek ir be registracijos, remiantis autorių teisių į kūrinį apsaugos nuostatomis. Tokiu atveju autorių teisių apsaugą reglamentuojantys teisės aktai gina dizainerio teises dėl dizaino kopijavimo. Pagal 2001 m. gruodžio 12 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 6/2002 dėl Bendrijos dizaino 11 straipsnį neregistruotas dizainas gali būti saugomas ir kaip Bendrijos dizainas 3 metus nuo tos datos, kai tas dizainas pirmą kartą tapo prieinamu Europos Sąjungos visuomenei (https://www.euipo.europa.eu/ohimportal/lt/unregistered-community-design ).

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.