Rankų darbo muilo gamyba. Gamybinių patalpų įrengimas.

Žinių bazė

2014.07.16

Norėčiau pradėti gaminti rankų darbo muilą vykdant individualią veiklą pagal pažymą. Patalpas ketinu nuomoti. Kokie reikalavimai keliami tokio pobūdžio patalpoms? Taip pat, ar yra kitų – specifinių reikalavimų, apie kuriuos turėčiau žinoti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-16 9:11

Siekiant užsiimti muilo gamybos ir pardavimo veikla būtina atkreipti dėmesį į reikalavimus, keliamus patalpoms, kuriose bus vykdoma gamybinė ir prekybinė...

Publikavimo data: 2014-07-16 9:11

Siekiant užsiimti muilo gamybos ir pardavimo veikla būtina atkreipti dėmesį į reikalavimus, keliamus patalpoms, kuriose bus vykdoma gamybinė ir prekybinė veikla, reikalavimus produktui, kuris bus parduodamas, taip pat mokestiniams klausimams, susijusiems su fizinio asmens individualia veikla pagal pažymą. Visų pirma, turėtų būti atsižvelgta į ketinamos nuomotis patalpos paskirtį. Patalpos paskirtis turi būti gamybos ir komercinės paskirties, jei norima jose užsiimti individualia prekybine veikla.

Antra, tam, kad tinkamai vykdyti veiklą pagal keliamus saugos ir higienos reikalavimus yra rekomenduojama atsižvelgti į Lietuvos standartą LST EN ISO 22716:2008 „Kosmetikos gaminiai. Geros gamybos praktika. Geros gamybos praktikos vadovas“ (ISO 22716:2007). Muilas yra priskiriamas kosmetikos gaminiams, taigi, nurodytas standartas jo gamybai yra taikomas. Standarte numatyti visi reikalavimai patalpoms, gamybai, kontrolei, laikymui ir kokybei. Šis standartas privalomai taikomas visiems Lietuvos kosmetikos gamintojams. Standartą galite įsigyti iš Lietuvos standartizacijos departamento . Verta pažymėti ir tai, kad patalpų mikrobinio lygio nustatymui yra priimtas Lietuvos Respublikos sveikatos ministro įsakymas, kuriuo patvirtinta higienos norma HN 64-1:2001 “Kosmetikos ir asmens higienos gaminiai. Didžiausias leidžiamas mikrobinio užterštumo lygis”.

Trečia, privaloma užtikrinti, kad Jūsų gaminamas produktas atitinka Europos Sąjungos teisės aktų keliamus reikalavimus kosmetikos gaminiams. Šie reikalavimai išsamiai nurodyti ir aprašyti nuo 2013 metų liepos mėnesio visose Europos Sąjungos šalyse narėse įsigaliojusiame Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1223/2009 . Reglamento 1 straipsnio a) punktas nurodo, koks gaminys priskirtinas kosmetikos gaminiui. Kadangi Jūsų nurodyto produkto savybės ar sudedamosios medžiagos nėra konkrečiai įvardintos, spręsti ar muilas yra priskiriamas kosmetikos produktui vertėtų vadovautis minėtame 1 straipsnio a) punkte pateiktu apibrėžimu ir reglamentą detalizuojančiais teisės aktais. Taip pat atkerptinas dėmesys, kad Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1223/2009 muilas yra įvardintas tarp daugelio įprastinių gaminių, kurie paprastai yra priskiriami kosmetikos gaminiams. Reglamente nurodyti esminiai reikalavimai dėl kosmetikos gaminio sudėties, pakuotės, taip pat jame minima ir geros gamybos praktika, kuri yra užtikrinama Lietuvos standartu LST EN ISO 22716:2008 „Kosmetikos gaminiai. Geros gamybos praktika. Geros gamybos praktikos vadovas“ (ISO 22716:2007).

Galiausiai, verta trumpai paminėti mokestinius klausimus verčiantis individualia veikla pagal pažymą. Tokia veikla apmokestinama 5 proc. pajamų mokesčiu nuo veiklos pajamų, atskaičius neapmokestinamas pajamas, t. y., patirtas įprastines šiai veiklai išlaidas ir ne daugiau kaip 50 procentų patirtų reprezentacinių sąnaudų. Taip pat yra taikomas valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestis – 28,5 proc. nuo 50 proc. apmokestintų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų). Taip pat taikomas privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis – 9 proc. nuo tos pat sumos. Individualios veiklos pažymas išduoda Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.