...

Pokalbių įrašinėjimas

Žinių bazė

2020.02.01

Ar galima įrašinėti pokalbius? Ar būtina informuoti pašnekovus? Ir jei aš nesutinku, kad būtų įrašomas pokalbis, ar jie gali atsisakyti mane aptarnauti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2020-02-05 11:22

Kaip suprantu, turimi omeny pokalbiai telefonu. Taip, pokalbius telefonu įrašinėti galima, tačiau turi būti įvykdomos kelios sąlygos. Pirma, pokalbių įrašymui...

Publikavimo data: 2020-02-05 11:22

Kaip suprantu, turimi omeny pokalbiai telefonu. Taip, pokalbius telefonu įrašinėti galima, tačiau turi būti įvykdomos kelios sąlygos. Pirma, pokalbių įrašymui reikalingas asmens sutikimas. Taip pat asmeniui turi būti pateikiama reikalinga informacija apie duomenų valdytoją, asmens teises ir pan. Jeigu asmuo neduoda sutikimo pokalbio įrašymui, jam turi būti pasiūloma atvykti gyvai ar susiekti kitu būdu. Reikėtų nepamiršti, kad ir jūsų darbuotojas, kalbantis telefonu jūsų įmonės vardu, yra duomenų subjektas ir jo asmens duomenys taip pat yra įrašomi. Tad apie pokalbių įrašymą darbuotojai taip pat turi būti informuojami, tai turi būti reglamentuojama vidiniuose įmonės dokumentuose. Galiausiai, svarbu paminėti, kad ketinant įrašinėti pokalbius, yra privaloma atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą (PDAV). PDAV yra tokia vidinė procedūra, kuri pagal BDAR reikalavimus turi būti atliekama tais atvejais, kai dėl duomenų tvarkymo rūšies, ypač kai naudojamos inovatyvios technologijos, ir atsižvelgiant į duomenų tvarkymo pobūdį, aprėptį, kontekstą ir tikslus, fizinių asmenų teisėms bei laisvėms gali kilti didelis pavojus. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija yra nurodžiusi, kad PDAV visais atvejais yra privalomas atliekant pokalbių telefonu įrašymą. Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.