Pardavimų organizavimas perkant žuvį iš Norvegijos

Žinių bazė

2014.07.02

Sveiki. Gavau pasiūlymą iš Norvegijos, ten bus perkama šaldyta žuvis ir parduodama Lietuvoje. Kapitalas, ir įmonė bus norvegų. Man reikia organizuoti šį procesą Lietuvoje. Patirties nėra. Sakykit, nuo ko reiktų pradėti, kuo domėtis ir ką daryti? Ačiū

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-02 21:31

Pirmiausia, reikėtų pažymėti, jog Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, todėl prekėms, kurios yra gabenamos iš Norvegijos į Lietuvą, nėra taikomas...

Publikavimo data: 2014-07-02 21:31

Pirmiausia, reikėtų pažymėti, jog Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, todėl prekėms, kurios yra gabenamos iš Norvegijos į Lietuvą, nėra taikomas laisvo prekių judėjimo principas. Maisto produktų importui iš Norvegijos į Lietuvą yra nustatyti papildomi mokesčiai, tokie kaip 21 procento importo pridėtinės vertės mokestis bei muitinės mokestis, kuris svyruoja nuo 0 iki 10 procentų. Šie mokesčiai nepriklauso nuo to, kas gabena prekes.

Vienas iš atvejų, kai minimos prekės neapmokestinamos, yra nustatytas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 37 straipsnyje, kuris numato, jog Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka importo pridėtinės vertės mokesčiu neapmokestinamos keleivių atgabenamos prekės, jeigu jos neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų kiekių, kuriuos keleiviams leista įsivežti be importo mokesčių. Siekiant gabenti žuvies produktus verslo tikslais minėta išimtis nebus taikoma. Ji apima tik asmeniniams keleivio poreikiams leistino dydžio produkcijos įvežimą į valstybę.

Be mokestinių klausimų, taip pat svarbu nuspręsti, ar veiklą vykdys fizinis ar juridinis asmuo. Klausime nurodoma, jog žuvis Lietuvoje bus pardavinėjama važinėjant po kaimus. Pažymime, jog norint viešoje vietoje prekiauti iš automobilio, būtinas savivaldybės leidimas. Išduodant leidimą, nustatoma konkreti vieta, kurioje galima prekiauti maisto produktais iš automobilio.

Nors vykdant tokią veiklą nėra privaloma įsteigti įmonę ar turėti leidimą suteikiantį teisę verstis tokios rūšies veikla, akivaizdu, jog norima užsiimti veikla atitinka Lietuvos Respublikos maisto įstatymo 2 straipsnio 5 dalyje numatytą maisto tvarkymo veiklą. Šioje normoje įtvirtinta, jog maisto tvarkymas – bet koks poveikis maistui arba veiksmai su juo ar atskiromis jo sudėtinėmis dalimis (įskaitant maisto gaminimą, ruošimą, perdirbimą, pakavimą, laikymą, saugojimą, gabenimą, paskirstymą, tiekimą, pateikimą parduoti, pardavimą), galintys turėti įtakos maisto saugai, kokybei ir mitybos vertei.

Tvarkyti maistą gali tik maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą turintys arba registruoti maisto tvarkymo subjektai. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus išduoda ar maisto tvarkymo subjektus registruoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Detalesnė informacija apie pažymėjimo išdavimo tvarką, reikalavimus, įkainius ir privalomus pateikti dokumentus teikiama tarnybos puslapyje.

Sužinoti daugiau informacijos apie taikomus importo mokesčius bei tarifus galima Lietuvos Respublikos muitinės internetiniame puslapyje esančioje Lietuvos Respublikos integruoto tarifo (LITAR) kompiuterinėje duomenų bazėje. Pasirinkus konkrečią šalį ir įvedus gabenamų produktų nomenklatūros kodą, sistema automatiškai įvertins taikytinus mokesčius.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.