Noriu atidaryti odontologijos kabinetą.
2018.07.01
Su draugu norime atidaryti odontologinį kabinetą, šiuo metu dirbame užsienyje, taupome svajonei. Tačiau turime labai daug klausimų. Kokios galimybės gauti paramą ar paskolą banke? Jei steigėjai būtų du, ar yra galimybė gauti verslumo skatinimo paramą abiems asmenims? Kas geriau Individuali imonė ar UAB, o gal mažoji bendrija ar kas kita? Ar geriau pirkti patalpas ar nuomoti? Biudžeto atžvilgiu manau patalpas butų geriau nuomoti, tačiau įrengimui investuoti reikėtu nemažą dali pinigų. Kaip tada kai reikes palikti patalpas? Darbuotojų nebūtų daug. Pati bučiau viena iš jų, burnos higienistė.
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Inga Beiliūnienė
Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Publikavimo data: 2018-07-01 22:39
Valstybė per UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūlo lengvatines paskolas pradedančiajam verslui pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas...
Publikavimo data: 2018-07-01 22:39
Valstybė per UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūlo lengvatines paskolas pradedančiajam verslui pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”. Šia priemone yra siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų), teikiant paskolas iki 25 000 Eur ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos yra skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti. Paskolas teikia INVEGA atrinktas kredito unijų konsorciumas, kuriam atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).
Pagrindinės paskolos sąlygos: verslininkas ar įmonė veiklą įregistravę ne ilgiau kaip 1 metus, paskolos dydis – ne daugiau kaip 25 000 Eur, paskolos teikiamos ne ilgesniam kaip 120 mėn. laikotarpiui, palūkanų norma – 3 mėn. EURIBOR (tik 10 proc. paskolos daliai) + iki 3 proc. pastovi palūkanų dalis (kredito unijos marža). Taip pat, norint gauti paskolą, fizinis asmuo turi tapti kredito unijos nariu, o juridinis asmuo asocijuotu kredito unijos nariu.
Norint gauti šią paskolą reikėtų:
1. užpildyti verslo plano formą ir kartu su paraiška paskolai gauti pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, kuri yra konsorciume). Jei Jums reikia pagalbos užpildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
2. Kai turėsite verslo planą, aptarti su kredito unija visas finansavimo sąlygas (paskolos terminas, įkeičiamas turtas ir pan.). Jei Jums truks įkeičiamo turto, kredito unija gali kreiptis į INVEGĄ individualios garantijos iki 80 proc. už Jūsų išduodamą paskolą.
3. Įkurti įmonę (jei jos dar nesate įkūrę) ar kitaip įforminti savo veiklą iki pasirašant finansavimo sutartį.
4. Finansavimo sutartį pasirašysite su kredito unija tiesiogiai.
Svarbu prisiminti, kad, panaudojus šios paskolos lėšas, įmonė ar verslininkas gali kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ ir pasinaudoti visuotinės dotacijos priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, ir 12 mėn. gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už pagal darbo sutartį įdarbintus darbuotojus nuo 50 iki 75 proc.
Atkreipiame dėmesį, kad paskola yra teikiama remiantis juridinio ar fizinio vieneto verslo planu, kuriame yra pagrindžiama, kad verslas bus atsiperkantis, t. y. kad kredito lėšomis bus įsigyjama įranga, įrengiamos patalpos, finansuojamos kitos veiklos, kurios reikalingos, siekiant gauti pajamų, iš kurių paskola galės būti sugrąžinta. Todėl vieno ir to paties verslo plano skaidymas į kelis skirtingus projektus sunkiai įmanomas.
Klausimais dėl verslo tipo jums galėtų padėti „Versli Lietuva“ konsultantai. Pirminę informaciją apie mokesčius, įmonių valdymo skirtumus, o taip pat „Versli Lietuva“ kontaktus rasite https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/