...

Noriu atidaryti mažą ledainę

Žinių bazė

2013.03.27

Noriu atidaryti ledainę Alytaus mieste. Domina kokių reikia dokumentų norint užsiimti šia veikla. Turiu viziją kaip tai turėtų atrodyti, ir kiek gali prireikti investicijų?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-03-27 15:12

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (toliau – ir/ar GPMĮ) yra įtvirtinta viena iš gyventojų pajamų rūšių – individualios veiklos...

Publikavimo data: 2013-03-27 15:12

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (toliau – ir/ar GPMĮ) yra įtvirtinta viena iš gyventojų pajamų rūšių – individualios veiklos pajamos (GPMĮ 2 str. 7 d.). Gyventojas individualią veiklą gali vykdyti arba nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, arba įsigyti verslo liudijimą iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos.

Jūsų pageidaujama vykdyti veikla, pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.), patvirtintą Statistikos departamento prie LR Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 (Žin., 2007, Nr. 119 4877) yra priskirta klasėms, kurių kodai yra 56.10 (jei ledus ketinate patys gaminti ir parduoti) arba 47.29 (jei ledais planuojate tik prekiauti). Šios veiklos nėra įtrauktos į sąrašą veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, todėl vykdyti individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą Jūs negalite. Šiuo atveju Jūs galėtumėte vykdyti individualią veiklą pagal pažymą.

Ketindamas vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, gyventojas turi informuoti savo nuolatinės gyvenamosios vietos AVMI skyrių apie vykdomą individualią veiklą ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną pateikdamas tinkamai užpildytą nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymą įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą FR0792 formą. Prašymo formą FR0792 galima pateikti; (i) elektroniniu būdu teikiamomis paslaugomis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS); (ii) asmeniškai atvykus į VMI skyrių; (iii) klasikiniu paštu.
Taip pat atidaryti ledainę galite įsteigę pasirinktos teisinės formos juridinį asmenį, pavyzdžiui, individualią įmonę, mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę ir pan. Steigimą galite atlikti įprastu arba elektroniniu būdu. Steigiant juridinį asmenį reikėtų nustatyti steigėjų (dalyvių) skaičių, minimalų kapitalo dydį, kitus įnašus, įmonės registravimo išlaidas, minimalias išlaidas įsteigus įmonę ir kt. taip pat neužmiršti įvertinti dalyvio atsakomybę už juridinio asmens prievoles.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.