...

Noriu atidaryti įmonę, kurios veikla būtų keleivių ir siuntinių pervežimas iš Lietuvos į Angliją.

Žinių bazė

2013.11.04

Laba diena, noriu atidaryti įmonę, ir mikroautobusu vežioti keleivius ir siuntinius į Jungtines Karalystes. Nuo ko pradėti? Kokie reikalavimas, kokia teisinė forma tinkama ar galima užsiimti individualia veikla? Ar įmonei galima nuomotis transportą vykdant tokią veiklą?
Ačiū

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-04 02:47

Keleivių vežimo autobusais ir krovinių vežimo krovininėmis kelių transporto priemonėmis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė, įskaitant priekabą (puspriekabę), didesnė kaip 3,5...

Publikavimo data: 2013-11-04 02:47

Keleivių vežimo autobusais ir krovinių vežimo krovininėmis kelių transporto priemonėmis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė, įskaitant priekabą (puspriekabę), didesnė kaip 3,5 tonos, už atlygį veiklą gali vykdyti tik vežėjai, turintys nustatyta tvarka išduotą licenciją. Jūsų planuojamą vykdyti veiklą galima skirstyti į dvi rūšis:
1. Keleivių vežimas autobusais tarptautiniu maršrutu. Norėdami užsiimti šia veikla, Jūs turite gauti Europos Bendrijos licenciją vežti keleivius, suteikiančią teisę vežti keleivius autobusais tarptautiniais maršrutais ir Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Pažymėtina, jog autobusu yra laikoma motorinė transporto priemonė, skirta vežti žmonėms bei bagažui ir turinti daugiau kaip 9 sėdimąsias vietas įskaitant vairuotojo vietą. Taigi, keleivių vežimus už atlyginimą gali vežėjai, turintys Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą licenciją vežti keleivius tarptautiniais maršrutais. Transporto priemonės, naudojamos keleivių tarptautiniams vežimams, turi atitikti tų šalių, kurių teritorijose vykdo vežimus, techninius reikalavimus. Prašymą išduoti licenciją ir dokumentus juridinio asmens vardu turi pateikti juridinio asmens vadovas, individualią veiklą vykdančio fizinio asmens vardu – pats fizinis asmuo. Prašymas ir dokumentai pateikiami Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos. Įmonės, kurios verčiasi profesine vežimo kelių transportu veikla turi:
a) turėti faktinę ir nuolatinę buveinę Lietuvoje;
b) būti nepriekaištingos reputacijos;
c) būti tinkamos finansinės būklės;
d) turėti reikalaujamą profesinę kompetenciją.

2. Krovinių vežimas krovininėmis kelių transporto priemonėmis. Krovinių vežimo krovininėmis kelių transporto priemonėmis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė, įskaitant priekabą (puspriekabę), didesnė kaip 3,5 tonos, veiklą už atlygį gali vykdyti tik vežėjai, turintys nustatyta tvarka išduotą licenciją. Krovinių vežimui motorinėmis transporto priemonėmis, kai pakrautos transporto priemonės, įskaitant priekabą, leidžiama masė neviršija 3,5 tonų, licencija nėra reikalinga.

Atkreiptinas dėmesys, jog kelių transporto priemonė turi būti valdoma ar naudojama nuosavybės, patikėjimo teise arba nuomojama, neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugų, ir neterminuotai arba laikinai, kai kelių transporto priemonės valdymo terminas apribotas kelių transporto priemonės valdymą patvirtinančiu dokumentu, įregistruota Lietuvos Respublikoje ir turi turėti bendrojo naudojimo valstybinio numerio ženklus.

Kalbant apie tinkamiausią verslo formą, ją renkantis, reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, tokių kaip veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, atsakomybės laipsnis, veiklos vykdymo sudėtingumo laipsnis ir pan. Jūsų nurodomos planuojamos vykdyti veiklos yra priskiriamos ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 49.39 ir 49.41 punktams, vadinasi, šias veiklas galima vykdyti turint individualios veiklos pažymėjimą. Taip pat šioms veikloms vyksyti galima įregistruoti individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją bendriją.

Pažymėtina, jog užsiimant individualia veikla ar steigiant individualią įmonę nereikia įstatinio kapitalo, šioms verslo formoms taikomos supaprastintos buhalterinės apskaitos taisyklės, nebūtina sudaryti finansinės atskaitomybės, pakanka užpildyti mokesčių deklaraciją. Tačiau, kita vertus, pasirinkus vykdyti individualią veiklą ar steigti individualią įmonę, būtų taikoma neribota turtinė atsakomybė, t.y. už skolas  savininkas turėtų atsakyti visu savo turtu. Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių savininkai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, reikalaujama mažesnių steigimo išlaidų, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai. Taigi, atsižvelgiant į išdėstytus kriterijus, galite pasirinkti, kokia verslo forma norite vykdyti keleivių ir krovinių vežimo tarptautiniais maršrutais veiklą.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.