...

Norime importuoti naudotas padangas iš JAV. Kokia būtų geriausia veiklos vykdymo forma?

Žinių bazė

2014.05.19

Norime importuoti naudotas padangas iš JAV. Kokia būtų geriausia veiklos vykdymo forma?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-05-19 12:06

Remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi (EVRK 2 red.) ir nurodytomis faktinėmis aplinkybėmis, galima Variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių...

Publikavimo data: 2014-05-19 12:06

Remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi (EVRK 2 red.) ir nurodytomis faktinėmis aplinkybėmis, galima Variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų didmeninė prekyba (EVRK kodas 45.31) ir Variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų mažmeninė prekyba (EVRK kodas 45.32).  Taigi, gyventojas gali vykdyti individualią veiklą pagal pažymą arba įsigyti verslo liudijimą. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002-11-19 nutarimu Nr. 1797 patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše yra nurodyta, kad turint verslo liudijimą galima verstis veikla Prekyba tik ne maisto produktais, į kurią patenka EVRK klasė 45.32. Vykdant veiklą įsigijus verslo liudijimą, fiksuoto dydžio pajamų mokestis nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos, mokamas iš anksto. Fiksuotus pajamų mokesčio dydžius tvirtina kiekviena savivaldybė atskirai. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, nagrinėjamu atveju individualios veiklos pajamoms būtų taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Siekdami užsiimti aukščiau nurodyta veikla, Jūs taip pat galite įsteigti juridinį asmenį. Tiek uždaroji akcinė bendrovė, tiek mažoji bendrija būtų tinkamos formos tokiai veiklai, tačiau norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į mažąją bendrija (MB). MB – tai ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, kurio visi nariai yra fiziniai asmenys. Steigiant MB nėra nustatytas minimalus kapitalo dydis. MB steigėjai savo nuožiūra gali apsispręsti dėl į MB įnešamų įnašų, kurie gali būti tiek piniginiai, tiek nepiniginiai. MB nariai neturi darbo santykių su MB. Taip pat MB narys turi teisę gauti kaip avansu išmokamą pelną MB lėšų savo asmeniniams poreikiams, bei MB pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.