Naudotų prekių grąžinimas

Žinių bazė

2014.06.17

Sveiki, noriu prekiauti internetu naudotomis prekėmis, dviračiais ir kitu turizmo inventoriumi. Prekės yra naudotos. Ar NAUDOTOMS prekėms galioja tokios pačios grąžinimo taisyklės?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2014-06-17 14:41

Mažmeninė prekyba naudotomis prekėmis pagal nuotolines sutartis yra leidžiama. Naudotos prekės turi būti švarios ir apdorotos, kad būtų nekenksmingos ir...

Publikavimo data: 2014-06-17 14:41

Mažmeninė prekyba naudotomis prekėmis pagal nuotolines sutartis yra leidžiama. Naudotos prekės turi būti švarios ir apdorotos, kad būtų nekenksmingos ir saugios. Parduodant naudotus buitinius elektrotechnikos gaminius, elektros įrenginius, mechanizmus, vartotojui turi būti raštu pateikta informacija apie kiekvienos prekės tinkamumą naudoti pagal paskirtį (nurodyta, kad prekė tinka naudoti pagal paskirtį, netinka naudoti pagal paskirtį, ją būtina taisyti (suremontuoti) ir panašiai), apie pakeitimus ir patobulinimus, jeigu jie atlikti.
Tinkamos kokybės naudotos prekės gali būti keičiamos ar grąžinamos tik pardavėjui sutikus.
Netinkamos kokybės naujos ir naudotos prekės keičiamos ir grąžinamos Civiliniame kodekse ir Vyriausybės nutarimu patvirtintose Mažmeninės prekybos taisyklėse nustatyta tvarka jei jos neatitinka pardavėjo pateikto aprašymo ir neturi tokių savybių kaip prekės, kurias pardavėjas pateikė kaip pavyzdį ar modelį, jei jos netinkamos naudoti tam, kam paprastai tokios rūšies prekės yra naudojamos, jei jos netinka naudoti pagal konkrečią paskirtį, apie kurią pirkėjas pranešė pardavėjui sutarties sudarymo metu ir su kuria pardavėjas sutiko arba jei jos neatitinka  kokybės rodiklių, kurie paprastai yra būdingi to paties pobūdžio daiktams ir kurių pirkėjas gali pagrįstai tikėtis pagal daikto pobūdį ar pardavėjo viešai paskelbtus pareiškimus, įskaitant reklamą ir prekių ženklinimą, dėl prekių konkrečių savybių. Jeigu sutarties sudarymo metu pirkėjas žinojo arba turėjo žinoti apie prekių neatitikimus, laikoma, kad jos buvo tinkamos kokybės.
Šiame atsakyme pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturėtų būti vertinama kaip oficialus teisės aiškinimas ar konkrečiu atveju priimtas sprendimas.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.