MB ir UAB sujungimas

Žinių bazė

2014.07.12

Turiu MB, norėčiau ją reorganizuoti į UAB, bet reikėtų susimokėti įstatinį kapitalą – 10000 litų. Svarstau, ar galima būtų nusipirkti jau įsteigtą ir parduodamą UAB ir šias dvi įmones sujungti, taip sutaupant pinigų?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-12 15:55

Įmonių reorganizavimas – tai juridinio asmens pabaiga be likvidavimo procedūrų. Įmonės reorganizavimas gali būti atliekamas keliais būdais – jungimo arba...

Publikavimo data: 2014-07-12 15:55

Įmonių reorganizavimas – tai juridinio asmens pabaiga be likvidavimo procedūrų. Įmonės reorganizavimas gali būti atliekamas keliais būdais – jungimo arba skaidymo. Įmonių jungimas gali būti atliktas prijungimu (prijungiant vieną ar kelis juridinius asmenis prie kito juridinio asmens) arba sujungimu (sujungiant du ar daugiau juridinių asmenų į naują juridinį asmenį). Atsakant į klausimą dėl galimybės sujungti mažąją bendriją ir uždarąją akcinę bendrovę svarbu atkreipti dėmesį į Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 61 straipsnio 3 dalį, kurioje numatyta, kad reorganizavime gali dalyvauti tik tos pačios teisinės formos juridiniai asmenys. Taigi, galimybė susijungti mažąją bendriją ir uždarąją akcinę bendrovę įstatymų leidėjo nėra įtvirtinta.

Procesas keičiant juridinio asmens formą vadinamas juridinio asmens pertvarkymu. Mažųjų bendrijų pertvarkymą į kitas juridinio asmens formas reglamentuoja Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymas. Įstatymo 29 straipsnio 2 dalyje nurodytos juridinių asmenų formos, į kurias gali būti pertvarkoma mažoji bendrija. Viena iš suteikiamų galimybių yra pertvarkyti mažąją bendriją į uždarąją akcinę bendrovę.

2015 metų sausio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo pakeitimams uždarosios akcinės bendrovės minimalus įstatinio kapitalo dydis sumažėjo iki 2.500 eurų, t.y. 8632 litų. Taip pat įsigaliojo ir nauja Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisa, kuria buvo panaikinta socialinio draudimo įmokos lengvata savarankiškai dirbantiems asmenims (mažųjų bendrijų, individualiųjų įmonių, ūkinių bendrijų nariams). Tokie pakeitimai lems didesnę mokestinę naštą mažųjų bendrijų nariams. Bendrijos narys kasmet turės sumokėti apie 800 eurų socialinio draudimo įmokų. Galiausiai, pasakytina, kad uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas gali būti formuojamas iš mažosios bendrijos narių įnašų, bendrijos turimo turto. Jei nusprendžiama įstatinį kapitalą formuoti iš turimo turto, šis turtas turi būti vertinamas turto vertintojo. Jei mažosios bendrijos turto nepakanka suformuoti įstatinį kapitalą, jį galima didinti mažosios bendrijos narių piniginiais įnašais.

Verta atsižvelgti, kad privalomas įstatinis kapitalas steigiant uždarąją akcinę bendrovę yra vertinga investicija į planuojamą verslą. Tačiau galimas ir kitas verslo perkėlimo sprendimas – uždarosios akcinės bendrovės pirkimas, o vėliau, mažosios bendrijos verslo perkėlimas įsigytai uždarajai akcinei bendrovei. Minėta verslo perkėlimo galimybė yra sudėtinga, taigi rekomenduotina tokiu klausimu pasikonsultuoti su teisininkais. 

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.