...

Kuo skiriasi individuali veikla pagal pažymą nuo verslo liudijimo? Kaip gali būti vykdoma veikla pagal pažymą?

Žinių bazė

2012.02.21

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-02-21 21:50

Geriausia būtų žinoti apie kokią veiklą galvojate ir kiek pajamų planuojate gauti. Verslo pobūdis: veiklų, kuriomis galima verstis, išsiėmus verslo...

Publikavimo data: 2012-02-21 21:50

Geriausia būtų žinoti apie kokią veiklą galvojate ir kiek pajamų planuojate gauti.
Verslo pobūdis: veiklų, kuriomis galima verstis, išsiėmus verslo liudijimą, pasirinkimas labai ribotas. VMI puslapyje yra pateikiamas veiklų sąrašas, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą. Tuo tarpu individuali veikla pagal pažymą suteikia daugiau pasirinkimo galimybių.

Mokesčiai: iš mokestinės pusės verslo liudijimo turėtojai dažniausiai sumoka mažiau mokesčių. Tereikia sumokėti mokestį už verslo liudijimą (bendru atveju apie 1500 lt. metams, tačiau savivaldybė gali taikyti nuolaidas) ir privalomą sveikatos draudimo įmokas (72 lt. per mėnesį). Individualios veiklos atveju nuo pelno mokamas Gyventojų pajamų mokestis (priklausomai nuo veiklos tipo 5 arba 15 proc.), Socialinio draudimo mokestis (28,5 proc. nuo pusės pelno) bei privalomojo sveikatos draudimo mokestis (9 proc. nuo pusės pelno).

Vykdymas: Veikla pagal verslo liudijimą vykdoma išsiėmus verslo liudijimą. Tam reikia nuvykti į mokesčių inspekciją ir susimokėti liudijimo įsigijimo mokestį. Už metus pateikiama deklaracija, kurioje nurodoma kiek pajamų per metus gavote. Individualią veiklą pagal pažymą galite pradėti vykdyti po to kai mokesčių inspekcijai pateiksite reikiamą prašymo formą. Jokio mokesčio mokėti nereikia. Už metus pateikiama deklaracija, kurioje nurodomos veiklos pajamos ir sąnaudos ir sumokami mokesčiai.

Kurią veiklą geriau pasirinkti, priklauso nuo veiklos pobūdžio, mąsto. Jei tik veiklos pobūdis leidžia, geriau išsiimti verslo liudijimą – ir mokesčiai mažesni ir apskaita paprastesnė.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.