...

Kokius leidimus reikia gauti, norint užsiimti proginių suknelių verslu?

Žinių bazė

2012.09.12

Gyvenamosiose patalpose noriu įrengti proginių suknelių nuomos saloną. Kokius leidimus reikia gauti? Yra atskiras įėjimas. Ar reikia kur nors kreiptis, kad pakeisčiau patalpų paskirtį iš gyvenamųjų į komercines?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:32

Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės aktai nenumato, kad nurodytai ūkinei ir komercinei veiklai – proginių suknelių nuomai reikia licencijos ar leidimo....

Publikavimo data: 2020-01-03 11:32

Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės aktai nenumato, kad nurodytai ūkinei ir komercinei veiklai – proginių suknelių nuomai reikia licencijos ar leidimo. Vis dėlto teikdami paslaugas privalote laikytis Lietuvos Respublikoje galiojančių teisės aktų reikalavimų. Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme yra įtvirtinta paslaugų teikėjo pareiga teikti vartotojams tik saugią paslaugą, taip pat pareiga teikti vartotojams informaciją apie siūlomą paslaugą tokiu būdu, kad vartotojai galėtų įvertinti su paslauga susijusią riziką, žinoti apie galimą su paslauga susijusią riziką vartotojams, vykdyti kitas įstatyme įtvirtintas pareigas. Patalpų savininkas ar nuomininkas jas turėtų naudoti pagal paskirtį. Priešingu atveju yra rizika pažeisti kitų patalpų savininkų teisės. Todėl rekomenduojame prieš pradedant vykdyti ūkinę ir komercinę veiklą pakeisti patalpų paskirtį iš gyvenamųjų į komercines. Patalpų paskirties keitimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos statybų įstatymas. Remiantis šio įstatymo 20 str. 1 d. 13 p., keičiant pastato (patalpų) paskirtį, kai atliekami tik statinio paprastojo remonto darbai arba neatliekami jokie statybos darbai, turi būti rengiamas pastato (patalpų) paskirties keitimo projektas. Šiam projektui reikia statybas leidžiančio dokumento – rašytinio įgalioto valstybės tarnautojo pritarimo. Rašytiniai pritarimai pastato (patalpų) paskirties keitimo projektui privalomi visais atvejais. Dėl statybas leidžiančio dokumento išdavimo reikėtų kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje yra patalpos, administraciją ir pateikti prašymą, paskirties keitimo projektą, statinio kadastro duomenų bylą ir statinio bendraturčių sutikimą. 

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.