...

Kokių įstatymai reglamentuoja internetinius totalizatorius

Žinių bazė

2013.04.10

Sveiki,

noriu organizuoti internetinį totalizatorių kuriame galėtų dalyvauti Lietuvos piliečiai. Kokie įstatymai reglamentuoja šią veiklą? Ar yra kažkokių kapitalo pakankamumo reikalavimų įmonei? Koks tokio totalizatoriaus teisinis santykis su kitomis valstybėmis (pvz., jei totalizatoriuje dalyavutų piliečiai iš kitos šalies)?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-04-10 13:59

Totalizatorių rengimą reglamentuoja 2001 m. gegužės 17 d. LR Azartinių lošimų įstatymas Nr. IX-325 (Valstybės žinios, 2001, Nr. 43-1495). Remiantis...

Publikavimo data: 2013-04-10 13:59

Totalizatorių rengimą reglamentuoja 2001 m. gegužės 17 d. LR Azartinių lošimų įstatymas Nr. IX-325 (Valstybės žinios, 2001, Nr. 43-1495). Remiantis minėtu įstatymu, totalizatorius – tai sporto varžybų rezultatų spėjimas, kai laimėjimo dydis priklauso nuo totalizatoriaus lošėjo įmokėtos (totalizatoriaus organizatorių iš anksto nustatytos) sumos ir totalizatoriaus laimėjimų fondo santykio. Bendras totalizatoriaus laimėjimų fondas sudaro ne mažiau kaip 50 procentų bendros įmokų sumos.

Azartinių lošimų įstatymas numato konkrečias vietas, kuriose draudžiama organizuoti lošimus, įskaitant ir totalizatorius (pvz., kultūros įstaigose, teatruose, bibliotekose, muziejuose ir parodų salėse ir kt.). Draudimo organizuoti totalizatorius internete nenurodyta, todėl preziumuojama, jog internetinėje erdvėje totalizatoriai taip pat galimi.

Azartinių lošimų įstatymas numato, kad lošimų organizavimu gali užsiimti tik akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės, tokia galimybė fiziniams asmenims nėra numatyta. Totalizatorių, bingą ar lažybas organizuojančios bendrovės apmokėtas ir įstatuose nurodytas įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 1 mln. litų (atitinkamai nuosavas kapitalas ne mažesnis kaip 0,5 mln. litų), o žirgų totalizatorių organizuojančios bendrovės – ne mažesnis kaip 0,5 mln. litų nuosavas kapitalas ne mažesnis kaip 0,25 mln. litų). Be to, pažymėtina, kad totalizatorių organizuojanti bendrovė privalo laikyti bendrovės banko sąskaitoje ar bendrovės kasoje tam tikrą pinigų sumą (kuri turi būti ne mažesnė kaip 25% minimalaus reikalaujamo įstatinio kapitalo), skirtą lošimų laimėjimams išmokėti.
Azartinių lošimų įstatymas draudžia lošti asmenims, nesukakusiems 18 metų (nepriklausomai nuo jų pilietybės). Vyresniems asmenims draudimų lošti, priklausomai nuo jų pilietybės, nėra.

Norėdama organizuoti totalizatorių bendrovė turi atlikti žemiau išvardintus veiksmus:

parengti totalizatoriaus reglamentą, kuris turi atitikti Azartinių lošimų įstatymo nuostatas. Šis reglamentas turi būti patvirtintas Lošimų priežiūros tarnybos prie LR Finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba). Totalizatoriaus reglamento patvirtinimo kaina – 1 303 Lt.;

gauti licenciją organizuoti totalizatorių. Licencija išduodama neterminuotai, jos išdavimo kaina – 3 787 Lt.

pateikti Priežiūros tarnybai prašymą steigti totalizatoriaus punktą, kuriame turi būti nurodomi  Lošimų priežiūros tarnybos prie LR Finansų ministerijos 2012 m. kovo 12 d. direktoriaus įsakyme „Dėl totalizatoriaus ir lažybų punktų steigimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ Nr. DI-6 (Valstybės žinios, 2012, Nr. 33-1602) numatyti duomenys (bendrovės pavadinimas, kodas, licencijos organizuoti lošimus išdavimo data  ir numeris (jeigu bendrovė neturi licencijos, su prašymu kartu turi pateikti prašymą išduoti licenciją), buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai ir kt.), ir gauti leidimą įsteigti totalizatoriaus punktą. Leidimo išdavimo kaina – 1 586 Lt.

Bendrovė, turinti licenciją organizuoti totalizatorių, gali jį pradėti rengti tik po to, kai Priežiūros tarnyba patvirtina totalizatoriaus reglamentą. 

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.