...

Kokie yra reikalavimai ir reikalingi leidimai norint įkurti kompiuterių kursų mokyklėlę, vykdant neformalųjį švietimą?

Žinių bazė

2013.09.05

Laba diena, norėjau sužinoti kokie yra reikalavimai ir reikalingi leidimai norint pradėti teikti mokymo paslaugą, sakykim įkurti kompiuterių kursų mokyklėlę. Kuri išduotų pažymėjimus nesuteikiančius konkrečios kvalifikacijos(neformalusis švietimas). Ar yra reikalavimai keliami darbuotojams kaip pvz vykdant formalųjį švietimą? Kokie reikalavimai dėl patalpų dydžio, atstumų tarp kompiuterių, higienos ir pan.? Kur ir kokius reikia gauti leidimus, norint pradėti šią veiklą. Kokią veiklos rūšį rekomenduotumėte vykdyti (MB, UAB, VŠĮ). Kokia tvarka pirmiausia reikėtų gauti leidimus ir iš kokių institucijų, kiek laiko reikėtų laukti leidimų? Kokios leidimų kainos?

Lauksiu Jūsų atsakymo

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-09-05 15:15

Jūsų nurodyta veikla turi teisę verstis individualiąją veiklą įregistravę fiziniai asmenys, taip pat juridiniai asmenys, rengiantys ir/ar įgyvendinantys neformaliojo suaugusiųjų...

Publikavimo data: 2013-09-05 15:15

Jūsų nurodyta veikla turi teisę verstis individualiąją veiklą įregistravę fiziniai asmenys, taip pat juridiniai asmenys, rengiantys ir/ar įgyvendinantys neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas.
Norėdami vykdyti neformalųjį švietimą, galite veikti išsiėmę VMI išduodamą individualiosios veiklos pažymą arba įgiję verslo liudijimą. Juridinis asmuo teisę užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu įgyja savo įstatuose nurodęs, kad versis ekonomine veikla „85.59 Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas“.

Mano nuomone, jūsų veiklai labiausiai tiktų mažoji bendrija (MB). Jos steigimo procedūra yra paprastesnė nei UAB, o veiklos apmokestinimas dažnai gali būti palankesnis nei UAB.
Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad, kitaip nei MB atveju, VšĮ steigėjams (dalyviams) yra draudžiama išmokėti įmonės uždirbtą pelną.

Reikalavimai neformaliojo švietimo veiklai skiriasi priklausomai nuo to, ar mokiniai bus suaugusieji, ar vaikai. Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymas įtvirtina, kad neformaliojo švietimo mokyklų ugdymo veiklai būtinas higienos pasas. Suaugusiųjų neformaliam švietimui higienos pasas nereikalingas, bet jei pas jus mokysis vaikai, šį reikalavimą turėtumėte atitikti. Higienos pasą išduos apskrities, kurioje versitės veikla, Valstybinei sveikatos priežiūros tarnybai pavaldi teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga.

Kitus reikalavimus asmenims, vykdantiems vaikų neformalųjį švietimą, bei patalpoms, reglamentuoja higienos norma HN 20:2012 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Šie reikalavimai taikomi užsiimantiems vaikų neformaliuoju švietimu.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.