Kokie reikalavimai prekybai sultimis?
2013.10.29
Sveiki, planuoju prekiauti sultimis, pirktomis iš ukininko. Parduodamos sultys bus supakuotos, aš pardavinėsiu tik pakuotes. Prekyba vyks tik internetu. Dirbčiau pagal Individualią veiklą. Iškilo šie klausimai:
1. Ar man būtina gauti maisto subjekto pažymėjimą? Nes pats maisto negaminsiu, tik perparduosiu.
2. Kadangi prekiausiu tik internetu, ar būtinos specialios patalpos, ar galėčiau tas sulčių pakuotes laikyti namuose tinkamomis salygomis?
3. Jei žmogus nusiperka sultis internetu, ar pristatant jam sultis reikia pateikti čekį?
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Gintautas Bartkus
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Publikavimo data: 2013-10-29 14:05
Kaip suprantame Jūs internetu pardavinėsite iš anksto ūkininkų supakuotas sultis galutiniams vartotojams. 1. Nepriklausomai nuo to, kad pats maisto produktų...
Publikavimo data: 2013-10-29 14:05
Kaip suprantame Jūs internetu pardavinėsite iš anksto ūkininkų supakuotas sultis galutiniams vartotojams.
1. Nepriklausomai nuo to, kad pats maisto produktų negamintumėte, Jums yra būtina gauti maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą. Tokią pareigą numato Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 patvirtinti Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai, kurie nustato, kad maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas yra būtinas tiek gamybai, tiek prekybai maisto produktais. Pažymėjimus išduoda teritorinės maisto ir veterinarijos tarnybos, o už jo išdavimą yra renkama valstybės rinkliava.
Vykdant maisto prekybą internetu papildomai reikia registruotis Maisto ir veterinarijos tarnyboje. Už registravimo paslaugą papildoma valstybės rinkliava nėra renkama.
2. Vadovaujantis Europos Sąjungos tiesiogiai taikomu reglamentu Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos, patalpų, kuriose yra sandėliuojami maisto produktai, išplanavimas, dizainas, statyba, vieta ir dydis turi užtikrinti adekvačią tvarką ir švarą, saugoti nuo nešvarumų kaupimosi bei, esant poreikiui, užtikrinti reikiamą temperatūros rėžimą. Maisto tvarkymo patalpos turi būti įvertintos Maisto ir veterinarijos tarnybos. Įvertinimas yra atliekamas išduodant maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą, t. y. tarp kitų dokumentų, pateikiamų maisto tvarkymo subjekto pažymėjimui gauti, turi būti pateiktas ir maisto tvarkymo patalpų projektas (planas).
3. Konkrečiai kasos aparato kvitą būtina išduoti tik tuo atveju, kai su prekes ar paslaugas teikiančiu asmeniu gavėjas atsiskaito grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele. Tokios nuostatos yra įtvirtintos Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283. Tačiau Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymas Nr. 1K-040 „Dėl Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo“ įtvirtina, kad prekių ar paslaugų gavėjui individualia veikla besiverčiantis asmuo privalo naudoti pasirinktinai bent vieną apskaitos dokumentą:
(1) prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą;
(2) sąskaitą faktūrą;
(3) PVM sąskaitą faktūrą – šis dokumentas yra išduodamas tik tuo atveju, jei individualią veiklą vykdantis asmuo yra PVM mokėtojas);
(4) kasos aparato kvitą – kaip nurodyta aukščiau, šis dokumentas yra išduodamas tik atsiskaitant grynaisiais arba mokėjimo kortelėmis.