Kokie dokumentai reikalingi norint atidaryti internetinę parduotuvę?

Žinių bazė

2013.07.01

Noriu prekiauti internetu savo rankų darbo papuošalais. Kokia prekybos forma labiau tinka mano atveju – siunčiamoji (paštu) ar išnešiojami? Bei kokie dokumentai ir mokesčiai privalomi vykdant tokią veiklą? Ačiū už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2013-07-01 12:42

Norėdami prekiauti internetu savo rankų darbo papuošalais, prekybos formą (siųsti paštu ar pristatyti tiesiogiai pirkėjui) pasirinkti turite įvertinę, kuri forma...

Publikavimo data: 2013-07-01 12:42

Norėdami prekiauti internetu savo rankų darbo papuošalais, prekybos formą (siųsti paštu ar pristatyti tiesiogiai pirkėjui) pasirinkti turite įvertinę, kuri forma jums ekonomiškai naudingiausia.

Rankų darbo papuošalų verslo pradžiai, kaip ir kito verslo pradžiai, pirmiausia reikėtų pasirinkti verslo formą, kuria vykdysite šį verslą, t.y., steigsite juridinį asmenį ar vykdysite individualią veiklą. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 (Žin., 2002, Nr. 112-4992; Žin, 2011, Nr. 133-6316) patvirtintame Individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše verslo liudijimas internetinei prekybai, neatsižvelgiant į tai kokiomis prekėmis ketinama prekiauti, nenumatytas.

Todėl Jūsų nurodyta veikla gelėtų būti vykdoma gavus individualios veiklos pažymą arba įsteigus juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę.

Jei neketinate vykdyti didesnės apimties gamybos ir prekybos, Jums pakaktų įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą.

Jeigu nurodytą veiklą norėtumėte vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, turėtumėte informuoti savo nuolatinės gyvenamosios vietos Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių apie vykdomą individualią veiklą ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną, pateikdamas Nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą FR0792 formą. Individualios veiklos pažyma išduodama per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Įregistravus gyventoją Mokesčių mokėtojų registre, jam yra išduodama Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo FR0468 formos pažyma. Vykdydami individualią veiklą, turėtumėte mokėti 5 procentų dydžio gyventojų pajamų mokestį, kuris apskaičiuojamas kaip skirtumas tarp gautų (uždirbtų) ir tai veiklai patirtų išlaidų (leidžiamų atskaitymų). Taip pat, privalomojo sveikatos draudimo įmokas bei valstybinio socialinio draudimo įmokas.

Visgi, jei norėtumėte vykdyti didesnio masto gamybą ir prekybą: samdyti darbuotojus, parduoti prekes į užsienį, išvežioti prekes ar siųsti paštu ir pan., tokiu atveju, rekomenduotina įsteigti juridinį asmenį – mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę.

Atitinkamai, Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka, būtų mokami mokesčiai įsteigus pasirinktos teisinės formos juridinį asmenį (pavyzdžiui, pelno, pridėtinės vertės, privalomojo sveikatos draudimo mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo įmokos ar kt.).

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.