...

Kokią veiklos formą pasirinkti elektronikos verslui?

Žinių bazė

2013.10.14

Planuoju atsidaryti kompiuterių bei elektronikos servisą. Pradžioje dirbčiau vienas o įsibėgėjus norėčiau pasisamdyti darbuotojų. Kokia veiklos formą geriausiai pasirinkti? Individualią veiklą pagal pažymą ar individualią įmonę? Koks privalumas būti juridiniu asmeniu? Ar tokiai veiklai reikalingos patalpos ar galima vykdyti ir gyvenamajam name ar bute?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-10-14 12:11

Vykdyti kompiuterių bei elektronikos techninę priežiūrą galima tiek įregistravus individualią veiklą, tiek ir įregistravus juridinį asmenį. Renkantis veiklos formą reikėtų...

Publikavimo data: 2013-10-14 12:11

Vykdyti kompiuterių bei elektronikos techninę priežiūrą galima tiek įregistravus individualią veiklą, tiek ir įregistravus juridinį asmenį. Renkantis veiklos formą reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, tokių kaip veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, atsakomybės apimtis, veiklos organizavimo struktūra ir pan. Remiantis išvardintais kriterijais galima įregistruoti individualią veikla, įsteigti uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją bendriją.

Būtina pažymėti, jog individualios veiklos atveju, tik vykdant veikla pagal pažymą yra galimybė samdyti darbuotojus, taip pat individualios veiklos pažyma suteikia teisę teikti savo paslaugas juridiniams asmenims (pavyzdžiui, UAB), kurie užsiima tokia pačia veikla kaip ir Jūs, todėl pajamų gavimo galimybės yra žymiai platesnės. Be to, vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą užtenka vieną kartą per metus deklaruoti savo pajamas VMI, teikiant metinę pajamų deklaraciją (forma GPM 308). Taip pat vykdant individualią veiklą nustatyta paprastesnė jos nutraukimo procedūra, užtenka išregistruoti pažymą, kai tuo tarpu juridinio asmens likvidavimo procedūra yra komplikuota ir sudėtinga. Tačiau verta pažymėti, kad vykdant individualią veiklą pagal pažymą fizinis asmuo atsako visu savo turtu.

Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių savininkai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, reikalaujama mažesnių steigimo išlaidų, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai.  Taigi atsižvelgiant į išdėstytus kriterijus, galite pasirinkti, kokia verslo forma norite vykdyti kompiuterių ir kitų elektronikos priemonių techninės priežiūros veiklą.

Gyvenamosiose patalpose, kurias savininkas naudoja kaip gyvenamąsias patalpas, nepakeitus jų paskirties, neįrengus papildomo įėjimo galima vykdyti tik išimtinai Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše nurodytas negamybines veiklas, jeigu tokia veika nedaro žalos dviejų butų namo, daugiabučio gyvenamojo namo bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiam turtui ir gyvenamajai aplinkai, nepažeidžianti trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų. Būtina pažymėti, kad kompiuterių taisymo veikla nėra įtraukta į nurodytą veiklų sąrašą, todėl tokia veikla turi būti vykdoma negyvenamosiose patalpose, skirtose paslaugų teikimui (žr. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003-06-11 įsakymu Nr. 289 patvirtintą Statybos techninį reglamentą STR 1.01.09:2003 „Statinių klasifikavimas pagal jų naudojimo paskirtį“).

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.