...

Ko reikia norint atsidaryti savitarnos autoplovyklą?

Žinių bazė

2013.04.16

Kokių leidimų reikia norint pradėti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-16 15:05

Pradedantis savitarnos automobilių plovyklos verslą asmuo turi nuspręsti, kokią verslo formą pasirinkti. Lietuvoje yra 2 pagrindinės verslo formos: individualioji veikla...

Publikavimo data: 2013-04-16 15:05

Pradedantis savitarnos automobilių plovyklos verslą asmuo turi nuspręsti, kokią verslo formą pasirinkti.

Lietuvoje yra 2 pagrindinės verslo formos: individualioji veikla ir juridinio asmens (įmonės) steigimas. Taigi asmuo gali laisvai pasirinkti. Renkantis tinkamiausią verslo formą savitarnos automobilių plovyklai atidaryti reikia atsižvelgti į tam tikrus aspektus.

Imantis individualiosios veiklos galima pasirinkti, ar veiklą vykdyti pagal pažymą, ar įsigijus verslo liudijimą.

Esminis skirtumas tarp individualios veiklos būdų yra tas, kad pasirinkęs verslo liudijimą asmuo iš anksto sumoka nustatyto dydžio mokestį ir gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Pažyma suteikia teisę verstis įvairesne veikla, tačiau pajamų mokestį reikia sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų.

Išsiėmus verslo liudijimą automobilių plovimo veikla patenka į minėto sąrašo 45 punktą, t. y. variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas, o pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 45.20 punktą, į variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto klasę įeina plovimas, poliravimas ir t. t.

Norėdami pradėti automobilių plovyklos verslą taip pat galite kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl individualiosios veiklos pažymos išdavimo. Turėdami šią pažymą automobilių plovimo verslu galėsite verstis neribotą laiką.

Minėtą automobilių savitarnos plovyklos verslą galima pradėti ir steigiant juridinį asmenį, pavyzdžiui, individualiąją įmonę, mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. 

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.