Kempingo įrengimas kitos paskirties žemėje

Žinių bazė

2014.07.13

Ar galima įrengti kempingą palapinėms ir nameliams ant ratų (kitos paskirties) žemės sklype? Ar paskirtis privalo būti rekreacinė?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-13 3:22

Atsakant į klausimą dėl galimybės įrengti kempingą kitos paskirties žemės sklype svarbu atkreipti dėmesį į 2005 m. sausio 20 d....

Publikavimo data: 2014-07-13 3:22

Atsakant į klausimą dėl galimybės įrengti kempingą kitos paskirties žemės sklype svarbu atkreipti dėmesį į 2005 m. sausio 20 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymą Nr. 3D-37/D1-40 „Dėl žemės naudojimo būdų turinio aprašo patvirtinimo“ (teisės aktas paskutinį kartą keistas 2013 m. gruodžio 11 d.). Įsakyme numatoma, kad kempingai gali būti įrengiami komercinės paskirties objektų teritorijose. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 29 straipsniu, komercinės paskirties objektų teritorijos priskiriamos prie kitos paskirties žemės sklypų. Taigi, kempingo aikštelę ar teritoriją galima įrengti tik kitos paskirties žemės sklype, kurio naudojimo būdas yra komercinės paskirties objektų teritorija. Jei būtų siekiama teikti kempingo paslaugas ne komercinės paskirties žemės sklype, derėtų apsvarstyti galimybę pasikeisti žemės sklypo paskirtį.

Lietuvos Respublikos turizmo įstatyme keliami ir kiti reikalavimai kempingo veiklai. Įstatymo 13 straipsnis numato privalomą kempingų klasifikavimą. Kempingai klasifikuojamai vadovaujantis 2003 m. kovo 26 d. Valstybinio turizmo departamento direktoriaus įsakymo 31-1295 „Dėl kempingų klasifikavimo reikalavimų patvirtinimo“ (teisės aktas paskutinį kartą keistas 2013 m. gegužės 24 d.). Klasifikavimą vykdo speciali tarpžinybinė Apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo komisija. Kempingas gali teikti ir reklamuoti savo apgyvendinimo paslaugas tik tuomet, kai atitinka Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo bei minėto klasifikavimo reikalavimus, taip pat turi galiojančius dokumentus dėl atitinkamų higienos normų ir kitais teisės aktais nustatytų reikalavimų įvykdymo.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.