...

Kaip Lietuvos įstatymai traktuoja Bitcoin?

Žinių bazė

2013.11.12

Sveiki,
norėjau paklausti, kaip Lietuvoje įstatymiškai traktuojami Bitcoin? Ar teisiškai tai yra elektroniniai pinigai? Ar norėdamas juos juos pirkti/parduoti/keisti turiu gauti kokius nors specialius leidimus (mokėjimo įstaigos ar pan.)?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-11-12 14:08

Šiuo metu Lietuvoje situacija tokia, kad Bitcoin virtuali valiuta nėra teisiškai reglamentuota. Dėl to, ar Bitcoin yra elektroniniai pinigai ar...

Publikavimo data: 2013-11-12 14:08

Šiuo metu Lietuvoje situacija tokia, kad Bitcoin virtuali valiuta nėra teisiškai reglamentuota. Dėl to, ar Bitcoin yra elektroniniai pinigai ar ne, galima iš dalies ginčytis, tačiau Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymas aiškiai apibrėžia, kas gali leisti elektroninius pinigus.

Bitcoin atveju pati sistema yra savita ir specifinė, nepatenkanti į įstatymo reglamentavimo sritį, taigi, tokiu atveju Bitcoin valiuta negali būti įvardijama kaip elektroniniai pinigai.
Kaip ir anksčiau minėta, Bitcoin valiuta teisiškai nėra reglamentuota, todėl ir specialių leidimų jos keitimui / pirkimui / pardavimui nereikia.
Pažymėtina, kad leidimų nereikia tuo atveju, jeigu Jūs Bitcoin valiutą perkate ir parduodate savo asmeniniams poreikiams tenkinti.

Jeigu užsiimate komercinio – ūkinio pobūdžio veikla, tuomet Jums reikėtų veikti arba individualios veiklos pagrindu arba steigti juridinį asmenį.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.