...

Kaip įregistruoti apmokymų metu išduodamus sertifikatus?

Žinių bazė

2014.06.25

Noriu vesti apmokymus blaksteinų priauginimui ir Lietuvoje, ir Europoje. Kaip reikėtų įteisinti tokią veiklą, išduoti sertifikatus, praėjus kursus? Ar užtenka individualios veiklos? Kur tie sertifikatai turėtų būti registruojami? Planuojame sukurti internetinį puslapį kur bus siūlomos prekės (šiuo metu siunčiame ir parduodame pagal individualia veiklą), taip pat siūlomi kursai ir apmokymai Lietuvoje ir kitose šalyse. Domina kaip galima išduoti sertifikatus, jei tai nėra mokymo įstaiga, nes blakstienų priauginimas nėra profesija.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laura Matuizaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Publikavimo data: 2014-06-25 16:03

Jūsų pateiktas klausimas yra kompleksinis ir labai platus, reikalauja itin išsamios analizės (reikėtų paanalizuoti ne tik Lietuvos, bet ir kitų...

Publikavimo data: 2014-06-25 16:03

Jūsų pateiktas klausimas yra kompleksinis ir labai platus, reikalauja itin išsamios analizės (reikėtų paanalizuoti ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių, kuriose rengiamasi teikti edukacines blakstienų priauginimo paslaugas, teisės aktus), kuri galėtų būti pateikiama individualioje konsultacijoje.

Žvelgiant iš Lietuvos teisės aktų perspektyvos, tokia veikla gali būti priskiriama prie neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų teikimo. Neformalųjį švietimą Lietuvoje gali vykdyti tiek ir individualūs asmenys, tiek ir juridiniai asmenys. Jeigu pabaigus kursus norima išduoti juridinę galią turinčius pažymėjimus – tokiu atveju neformaliojo suaugusiųjų švietimo veikla būtų laikoma kvalifikacijos tobulinimo veikla, kuriai reikalingos atitinkamos licencijos. Tuo tarpu, jeigu Jūs pageidaujate išduoti sertifikatus, kurie pažymėtų pabaigtus kursus ir turėtų tik asmeninę reikšmę, tokiu atveju išduoti pažymėjimus galite ir be licencijos, vesdami vidinį pažymėjimų / sertifikatų registrą. Tačiau pabrėžiame, jog tokie sertifikatai nebūtų laikomi kvalifikaciją patvirtinančiais dokumentais.

Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Laura Matuizaitė

Laura Matuizaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.