...

internetinės parduotuvės teisinis statusas

Žinių bazė

2012.11.25

Ketinu atidaryti internetinę parduotuvę, kurioje prekiaučiau avalyne. Kokiu būdu patogiausia forminti parduotuvės teisinį statusą? Ar būtina steigti įmonę, ar galima užsiimti indivudualiąja veikla pagal pažymą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:26

Internetinės parduotuvės nuosavybės ir ūkinės-komercinės veiklos, t. y. prekybos internete, klausimus reikėtų aptarti atskirai. Pirmiausia reikia pažymėti, kad interneto svetainės...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:26

Internetinės parduotuvės nuosavybės ir ūkinės-komercinės veiklos, t. y. prekybos internete, klausimus reikėtų aptarti atskirai. Pirmiausia reikia pažymėti, kad interneto svetainės (domeno, interneto svetainės dizaino ir kt.) savininkas gali būti tiek fizinis, tiek juridinis asmuo, tačiau teisę vykdyti ūkinę-komercinę veiklą (mažmeninę prekybą internete) turi fiziniai asmenys, įregistravę individualiąją veiklą (pagal pažymą), arba juridiniai asmenys, kurių steigimo dokumentai neriboja teisės vykdyti atitinkamos veiklos. Lietuvos Respublikoje galiojantys įstatymai nedraudžia fiziniams asmenims verstis prekyba internetu neįregistravus juridinio asmens, todėl jūsų nurodyta veikla galėtų būti vykdoma įregistravus individualiąją veiklą. Dėl individualiosios veiklos įregistravimo reikėtų kreiptis į atitinkamos Valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių. Prekių mažmeninę prekybą Lietuvoje reglamentuoja Mažmeninės prekybos taisyklės, o prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės. Sutarčių sudarymą elektoriniu būdu reglamentuoja patvirtintos Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.