...

Indviduali įmonė ar UAB startuoliui?

Žinių bazė

2016.03.09

Noriu atidaryti kelias automobilių plovyklas keliuose mažesniuose miestuose, kur plovyklų vos viena ar dvi. Suradau jau tinkamą įrangą parduodančias firmas, sklypai bus nuomuojami, dėl taršos visos taisyklės žinomos. Tačiau didžiausias klausimas ką pasirinki: Iį ar UAB? Iš savų lėšų galėčiau atidaryti vieną plovyklą, tačiau kitoms jau trūktų lėšų, čia manau gelbėtų paskolos startuoliams. Ar yra kažkoks skirtumas prašant paskolos kokio tipo įmonė yra? Ar geriau mastyti apie MB ar dar kažką?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ieva Krivickaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Publikavimo data: 2016-03-09 01:01

IĮ v. UAB Ieškant atsakymo, kokią juridinio asmens (JA) formą pasirinkti, verta apsvarstyti skirtumus tarp individualios įmonės (IĮ) ir uždarosios...

Publikavimo data: 2016-03-09 01:01

IĮ v. UAB
Ieškant atsakymo, kokią juridinio asmens (JA) formą pasirinkti, verta apsvarstyti skirtumus tarp individualios įmonės (IĮ) ir uždarosios akcinės bendrovės (UAB):
JA dalyvio atsakomybė:
IĮ – neribotos atsakomybės JA – už IĮ prievoles jūs atsakysite ir savo turtu, neatsižvelgiant į tai, ar turtas buvo gautas vykdant IĮ veiklą, ar kitais pagrindais, pavyzdžiui: bankroto atveju, IĮ kreditoriai turi teisę pareikalauti IĮ skolą padengti ir iš jūsų asmeninių lėšų.
UAB – ribotos atsakomybės JA – atskirtas jūsų asmeninis ir UAB turtas. UAB nemokumo atveju, kreditoriai negalės reikalauti jūsų padengti skolas, todėl jums nereikės baimintis prarasti visą savo turtą. Tačiau, jūs negalėsite naudotis UAB turtu bet kuriuo metu, sau priklausančia pajamų dalį gausite dividendų forma.
Lėšos, skiriamos veiklos pradžiai:
Steigiant IĮ jums reikės apmokėti tik dokumentų sudarymo, jų patvirtinimo pas notarą ir registravimo Juridinių asmenų registre išlaidas.
UAB atveju įstatymų yra numatytas minimalaus 2 500 EUR kapitalo reikalavimas. Šią pinigų sumą reikia įnešti į, būsimai UAB priklausančią, kaupiamąją banko sąskaitą, prieš registruojant UAB juridinių asmenų registre.
Galimas ir trečias pasirinkimas – mažoji bendrija (MB). Tai ribotos atsakomybės JA – kaip ir UAB, jūsų asmeninis turtas bus aiškiai atskirtas nuo MB turto ir nemokumo atveju neteks atsakyti už MB prievoles. O veikos pradžiai užteks MB kapitalui skirti 1 EUR ir apmokėti dokumentų tvirtinimo pas notarą ir Juridinių asmenų registro išlaidas.
Paskolos
Bankai ar kiti kreditoriai prieš išduodami paskolas vertina asmens (juridinio ar fizinio) galimybę gražinti suteiktą paskolą. Vertinimo kriterijai priklauso nuo kiekvieno banko ar kito kreditoriaus, į kurį kreipiamasi dėl paskolos, politikos. Kiekvienu atveju tikslingiausia konsultuotis su banku ar kreditoriumi, į kurį planuojama kreiptis dėl paskolos.

Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Ieva Krivickaitė

Ieva Krivickaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.