...

Individuali veikla – informacijos paieška už atlygį

Žinių bazė

2014.03.27

Sveiki,

Vykdau individualią veiklą ir norėčiau pradėti kitą veiklą pagal EVRK kodą 63.99 Kita, niekur kitur nepriskirta, informacinių paslaugų veikla (informacijos paieškos paslaugos už atlygį arba pagal sutartį).

Viskas vyktų per atsumą, internetu. Klientui pateikus paraišką, kurioje nurodo savo vardą, el. paštą ir klausimą, pagal kurį turėčiau rasti informaciją. Klientui sumokėjus tam tikrą mokestį (mokejimai vyktų per mokejimai.lt sitemą), aš ieškočiau informaciją.

Klausimas būtų toks. Ar teisiškai užtenka tik užregistruoti tokią veiklą, ar dar reikėtų papildomų dokumentų?
Kažką skaičiau, kad kai klientas pateikia savo asmeninę informaciją, man reikėtų pildyti prašymą Valstybinė duomenų apsaugos inspekcijai.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-03-27 00:08

Norėdami pradėti vykdyti kitą individualią veiklą, nei vykdote šiuo metu, ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną turėtumėte apie tai...

Publikavimo data: 2014-03-27 00:08

Norėdami pradėti vykdyti kitą individualią veiklą, nei vykdote šiuo metu, ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną turėtumėte apie tai informuoti atitinkamą apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, pateikdamas jai prašymo įregistruoti į  mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą, kurioje turėtumėte nurodyti pasikeitusius duomenis, šiuo atveju – įtraukti naują EVRK kodą. Kartu su prašymu taip pat turėtumėte pateikti ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pažymėtina, kad dokumentus teikti galima ir elektroniniu būdu, prisijungus prie e. VMI portalo, autorizuotų elektroninių paslaugų srityje Mano VMI.

Iš Jūsų pateiktos situacijos galima spręsti, jog norite teikti informacinės visuomenės paslaugas, kurios yra paprastai už atlyginimą elektroninėmis priemonėmis ir per atstumą individualiu informacinės visuomenės paslaugos gavėjo prašymu teikiamos paslaugos. Atsižvelgiant į tai, teikdami savo paslaugas, turėtumėte nepamiršti vadovautis Lietuvos Respublikos informacinės visuomenės paslaugų įstatyme nustatytais reikalavimais. Pavyzdžiui, vykdant tokią veiklą, paslaugos teikėjas turi užtikrinti, kad paslaugos gavėjai ir kompetentingos institucijos galėtų lengvai, tiesiogiai ir nuolat pasiekti informaciją apie paslaugos teikėjo pavadinimą, buveinės adresą, duomenis ryšiui palaikyti, pateikti patvirtinimą apie gautą užsakymą ir kt.

Taip pat pažymėtina, jog Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 31 straipsnis duomenų valdytojams, tvarkantiems asmens duomenis automatiniu būdu, nustato pareigą Vyriausybės nustatyta tvarka pranešti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai apie asmens duomenų  tvarkymą. Asmens duomenų tvarkymas automatiniu būdu reiškia duomenų tvarkymo veiksmus, visiškai ar iš dalies atliekamus automatinėmis priemonėmis. Iš pateikto klausimo nėra aišku, ar asmens duomenų tvarkymas vyktų automatiniu būdu, todėl negalima vienareiškmiškai atsakyti, ar turite registruotis kaip asmens duomenų tvarkytojas. Jei asmens duomenys būtų tvarkomi automatiniu būdu, Jums reikėtų pateikti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai pranešimą apie duomenų tvarkymą, kurio formą galite rasti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos internetiniame puslapyje (https://www.ada.lt/go.php/Pranesimu-formos109109109109).

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.