...

Įmonės akcijų atsisakymas

Žinių bazė

2013.07.23

Sveiki,

Prieš metus įsteigiau įmonę kartu su kitais 4 dalininkais, UAB tipo įmonę. Visi akcininkai turi vienodą akcijų skaičių. Po maždaug pusmečio trys akcininkai perleido akcijas naujam asmeniui, ir šiuo metu akcijų paketą valdo 3 asmenys, 60proc, 20proc, 20proc. Norėjau paklausti kokiu būdu galėčiau atiduoti ar parduoti savasias 20 proc akcijų? Ar Įmanoma jų tiesiog atsisakyti kartu nepaliekant jokių asmeninių sąsajų su šia įmone? Asmens valdančio 60proc akcijų asmeniškai nepažįstu ir kontaktų neturiu. Taip pat pasiūlymui perleisti akcijas prieš porą menesių jis davė neigiamą atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-07-23 02:00

Atsižvelgiant į Jūsų nurodytą situaciją, pažymėtina, kad perleidžiant uždarosios akcinės bendrovės akcijas turi būti laikomasi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo...

Publikavimo data: 2013-07-23 02:00

Atsižvelgiant į Jūsų nurodytą situaciją, pažymėtina, kad perleidžiant uždarosios akcinės bendrovės akcijas turi būti laikomasi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo reikalavimų. Šis įstatymas nustato, kad apie ketinimą parduoti visas ar dalį uždarosios akcinės bendrovės akcijų akcininkas privalo raštu pranešti uždarajai akcinei bendrovei, nurodydamas perleidžiamų akcijų skaičių pagal klases ir pardavimo kainą. Tai reiškia, jog pranešimą reikia siųsti pačiai bendrovei, o ne konkretiems jos akcininkams.

Pirmumo teisę įsigyti visas parduodamas uždarosios akcinės bendrovės akcijas turi akcininko pranešimo apie ketinimą parduoti akcijas gavimo uždarojoje akcinėje bendrovėje dieną buvę jos akcininkai. Gavęs akcininko pranešimą, bendrovės vadovas ne vėliau kaip per 5 d. nuo tokio akcininko pranešimo gavimo dienos privalo kiekvienam bendrovės akcininkui pranešti pasirašytinai arba išsiųsti registruotu paštu pranešimą, nustatant ne trumpesnį kaip 10 d. ir ne ilgesnį kaip 21 d. terminą pranešti apie pageidavimą nupirkti parduodamas akcijas. Akcininkui ar akcininkams pareiškus norą nupirkti akcijas, jos parduodamos. Jei per nustatytus terminus akcininkai nepareiškia noro pirkti, akcininkas įgyja teisę savo nuožiūra parduoti akcijas už kainą, ne mažesnę, nei buvo nurodyta jo pranešime apie ketinimą parduoti akcijas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad perleidžiant akcijas kitu būdu (ne pardavimo), t. y. pvz., dovanojant jas, kiti bendrovės akcininkai neturi pirmumo teisės įsigyti dovanojamų akcijų, todėl aukščiau minėta procedūra nėra taikoma. Akcininkas, norintis padovanoti savo akcijas, iš karto gali jas dovanoti bet kuriam trečiajam asmeniui.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.