...

Įdarbinimas su verslo liudijimu arba IV

Žinių bazė

2021.05.24

Sveiki,
Ar darbo kodekse yra numatytas įdarbinimas su individualia veikla ar verslo liudijimu? Kaip konkrečiai šis veiksmas vadinamas? Turiu omenyje, kai darbdavys darbuotoją darbina su vienu iš minėtų pažymėjimų, kuomet nereikia darbdaviui mokėti visų sumokamų mokesčių susijusių su DU.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-09-29 11:58

Individuali veikla (tiek individuali veikla pagal pažymą, tiek individuali veikla įsigijus verslo liudijimą) apibrėžiama kaip savarankiška, tęstinė veikla, kurią vykdydamas...

Publikavimo data: 2021-09-29 11:58

Individuali veikla (tiek individuali veikla pagal pažymą, tiek individuali veikla įsigijus verslo liudijimą) apibrėžiama kaip savarankiška, tęstinė veikla, kurią vykdydamas gyventojas siekia ekonominės naudos. Taigi, abiem atvejais savarankiška gyventojo vykdoma veikla negali turėti Lietuvos Respublikos darbo kodekse (toliau - DK) nustatytų darbo santykiams būdingų požymių. Jei santykiai tarp asmenų atitiktų DK nustatytus darbo santykiams būdingus požymius (priklausomumo, nuolatinumo, susitarimo dėl darbo vietos ir funkcijų, darbo drausmės, atostogų ir pan.), tokiu atveju turėtų būti sudaroma darbo sutartis. Konsultacijas DK nuostatų aiškinimo, darbo santykių identifikavimo ir darbo sutarčių sudarymo klausimais pagal kompetenciją teikia Valstybinė darbo inspekcija prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Algirdo g. 19, Vilnius; konsultacijos teikiamos tel. (8 5) 265 0193, el. p. info@vdi.lt). Kai gyventojo atliekamas darbas neturi darbo santykiams būdingų požymių, o atitinka individualios veiklos požymius, tokį darbą jis gali atlikti įsiregistravęs individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijęs verslo liudijimą (laikantis nustatytų apribojimų) bei su paslaugų pirkėju sudaręs civilinę paslaugų ar darbų atlikimo sutartį. Civilinių sutarčių sudarymą, turinį, formą, iš jų kylančias teises, pareigas, ir  kitus su sutartimis susijusius klausimus reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, kurio nuostatų aiškinimas nepriskiriamas Valstybinės mokesčių inspekcijos kompetencijai.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.