Gyvenu kaime keturbutyje, pirmąjame aukšte du butai priklauso man. Norint steigti parduotuvę ar reikalingas antro aukšto kaimynų sutikimas? (Įėjimai atskiri)

Žinių bazė

2014.04.01

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2014-04-01 23:19

Atsakydami į Jūsų klausimą, norime pažymėt, kad daugiabučio gyventojų sutikimas steigti parduotuvę reikalingas tik dviem atvejais – kai ketinate prekiauti...

Publikavimo data: 2014-04-01 23:19

Atsakydami į Jūsų klausimą, norime pažymėt, kad daugiabučio gyventojų sutikimas steigti parduotuvę reikalingas tik dviem atvejais – kai ketinate prekiauti alkoholiu ir planuojate atlikti remonto darbus, kurie palies ir bendrąją dalinę daugiabučio namo savininkų nuosavybę. Pirmuoju atveju, reikalavimai prekybai alkoholiu yra reglamentuoti Lietuvos Respublikos Alkoholio kontrolės įstatymo 16 str. 4 d. Šiuo atveju, privalote gauti butų savininkų bendrijos sutikimą, o jei tokios nėra – butų savininkų daugumos sutikimą. Antruoju atveju, butų savininkų daugumos (arba bendrijos) sutikimas yra reikalingas tais atvejais, jeigu, pavyzdžiui, įrengdami parduotuvę norėsite perdažyti namo sienas ar atlikti kitus remonto darbus, kurie bus susiję su bendrosios dalinės nuosavybės objektų remontu ar kitokia įtaka šiems objektams. Visais kitais atvejais daugiabučio savininkų leidimas nereikalingas.

Svarbu tai, kad norint įrengti parduotuvę daugiabutyje, būtina pakeisti patalpų paskirtį – gyvenamos paskirties patalpos turi būti pakeistos į komercinės paskirties patalpas. Patalpų paskirties keitimo bei naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo procedūra yra įtvirtinta statybos techninio reglamento STR 1.12.08:2010 „Statinių naudojimo priežiūros tvarkos aprašas“ VII skyriuje. Formuojant naujus nekilnojamojo turto kadastro objektus nustatyta tvarka užbaigtuose statyti statiniuose reglamente nurodytais būdais, rengiama Reglamente nurodytos sudėties naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo schema, kurią rengti turi teisę Statybos įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje nurodyti asmenys (turintys teisę būti statinio projektuotojais, pavyzdžiui, architektai). Norint pakeisti patalpų paskirtį, būtina parengti patalpų paskirties keitimo projektą ir gauti savivaldybės administracijos įgalioto valstybės tarnautojo rašytinį pritarimą šiam projektui. Gavus pritarimą, būtina pateikti nustatytos formos deklaraciją Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, atlikti kadastrinius matavimus ir duomenis pateikti valstybės įmonei “Registrų centras”.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.