...

Esu užsienietis, įsteigęs Lietuvoje individualią įmonę. Kokie dokumentai įrodo, kad įmonė vykdo deklaruojamą veiklą?

Žinių bazė

2013.06.06

Norėdamas prasitęsti leidimą gyventi Lietuvoje, išduotą ind. veiklos pagrindu, privalau įrodyti, kad mano įmonė vykdo veiklą. Kokie dar dokumentai, be metinės pelno mokesčio deklaracijos, tai patvirtina?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-06-06 21:35

Pagal bendrą taisyklę, dokumentų įrodančių, jog įmonė vykdo veiklą teikti nereikia. Vis dėlto gali pasitaikyti situacijų, kai yra užsienietis norintis...

Publikavimo data: 2013-06-06 21:35

Pagal bendrą taisyklę, dokumentų įrodančių, jog įmonė vykdo veiklą teikti nereikia. Vis dėlto gali pasitaikyti situacijų, kai yra užsienietis norintis gauti/pratęsti leidimą gyventi Lietuvoje Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 45 straipsnio pagrindu yra paprašomas pateikti dokumentus įrodančius, jog užsieniečio įmonė vykdo veiklą. Pagal Vidaus reikalų ministro 2005 spalio 12 d. įsakymo Nr. 1V-329 (aktuali redakcija 2013 m. liepos 8 d. įsakymas Nr. 1V-596) nuostatas (40.7; 55.4 straipsniai) dokumentai įrodantys, jog užsieniečio įmonė vykdo veiklą gali būti – ūkinę komercinę veiklą patvirtinančios sutartys, metinę pelno mokesčio deklaraciją, patalpų nuomos sutartį ir pan.

Kadangi individualios veiklos rūšių yra labai daug ir kiekviena komercinė veikla pasižymi savo specifika, tai priklausomai nuo Jūsų vykdomos veiklos, dokumentai gali skirtis. Ministro įsakyme nurodyti, jog gali būti pateikti ir panašūs į išvardintus dokumentus dokumentai. Todėl pratiškai bet kokie dokumentai, kurie gali įrodyti, jog vykdote veiklą yra tinkami. Papildomai galite pateikti išrašytas sąskaitas faktūras, išrašą iš banko sąskaitos ir t.t.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.