...

El. projekto pavadinimas.

Žinių bazė

2014.06.23

Sugalvojome savo el. prekybos projektui pavadinimą www.pavyzdys.lt, tačiau pastebėjome, kad jau yra įregistruotas UAB kurio pavadinimas toks pats, kaip mūsų norimo projekto pavadinimas t.y. UAB Pavyzdys. Klausimas, ar galime kurtį projektą pasiekiama tokiu adresu, kuris yra kažkieno UAB?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-06-23 17:40

Pirmiausia, Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau – Civilinis kodeksas) nurodoma, jog juridinio asmens pavadinimas yra juridinio asmens nuosavybė ir jis...

Publikavimo data: 2014-06-23 17:40

Pirmiausia, Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau – Civilinis kodeksas) nurodoma, jog juridinio asmens pavadinimas yra juridinio asmens nuosavybė ir jis negali būti parduotas ar kitaip perduotas kito asmens nuosavybėn atskirai nuo juridinio asmens. Civiliniame kodekse įtvirtintos nuostatos saugančios juridinio asmens teises į jo pavadinimą (pvz., teisė reikalauti nutraukti veiksmus, kai kitas juridinis asmuo naudoja tapatų ar klaidinančiai panašų pavadinimą, taip pat juridinio asmens pavadinimo naudojimas prekės ženklo ar domeno pavadinime). Jeigu teisė į juridinio asmens pavadinimą pažeista, nukentėjęs asmuo pagal Civilinio kodekso 2.42 straipsnyje įtvirtintą nuostatą turi teisę ją ginti.

Pažymėtina, kad galima susitarti dėl konkrečios įmonės pavadinimo naudojimo savo veikloje sudarant rašytinį susitarimą ir gaunat aiškų leidimą naudoti tokį pavadinimą. 1999 m. Lietuvos Respublikos firmų vardų įstatyme yra nurodoma, kad išimtinė teisė į juridinio asmens pavadinimą reiškia, kad niekas kitas, išskyrus juridinį asmenį, negali naudoti tapataus juridinio asmens vardo ar klaidinamai į jį panašaus. Išimtinės teisės į juridinio asmens vardą pažeidimu nelaikoma, jeigu juridinis asmuo raštišku sutikimu leidžia naudoti savo firmos vardą su skiriamaisiais žodžiais arba firmos vardo dalį kitos įmonės veikloje.

Vertinant skaitytojo nurodytą situaciją, manytina, kad įregistruotos įmonės pavadinimo naudojimas domeno pavadinime gali tapti pagrindas kilti teisiniam ginčui, kas vėliau gali lemti papildomas išlaidas ar net būti priežastimi keisti domeno pavadinimą. Šiuo atveju, paminėtina viena Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nagrinėta byla, kurioje kilo ginčas dėl ūkio subjekto naudoto domeno vardo www.balducentras.lt ir juridinio asmens pavadinimu UAB „Baldų centras“ (žr. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus 2009 m. birželio 22 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-272/2009). Nagrinėjamoje byloje Kasacinis teismas nurodė, jog kitam ūkio subjektui savo veikloje naudojant domeno vardą www.balducentras.lt buvo pažeistos ieškovo (UAB „Baldų centras“) teisės į juridinio asmens pavadinimą.

Kita vertus, yra galima naudoti skaitytojo nurodytą bendrinės reikšmės žodį „pavyzdys“ su papildomais simboliais ar skiriamaisiais žodžiais, kas nepažeistų jau egzistuojančios įmonių teisių į įmonės pavadinimą.

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.