...

El. laiškų siuntimas verslo klientams

Žinių bazė

2020.02.04

Ar įmonių tinklalapiuose pateiktuose kontaktuose nurodytiems asmenims pagal pareigas siųsti laiškus yra teisėta? Pvz. pardavimų skyriaus asmeniui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2020-02-05 11:08

Tiesioginės rinkodaros pranešimų be sutikimo siųsti negalima, nepaisant to, ar el.pašto adresas yra skelbiamas viešai, ar ne. Ši taisyklė galioja...

Publikavimo data: 2020-02-05 11:08

Tiesioginės rinkodaros pranešimų be sutikimo siųsti negalima, nepaisant to, ar el.pašto adresas yra skelbiamas viešai, ar ne. Ši taisyklė galioja nepriklausomai nuo to, ar naudojamas el.pašto adresas su asmens vardu, pavarde, ar bendrinis („info“, „labas“ ar pan.). Vienintelė išimtis, kai neturint sutikimo el. paštu gali būti siunčiami tiesioginės rinkodaros pranešimai, yra el. laiškų siuntimas esamiems klientams, jeigu siūlote savo tapačias ar panašias prekes ar paslaugas. Šiuo aspektu dažnai kyla klausimas, kas yra klientas (pavyzdžiui, kiek laiko po prekės pardavimo pirkėją dar galima laikyti klientu). Vieningo atsakymo nėra. Kiekvienas verslas turėtų nusistatyti taisykles, pagrįstas jo prekės ar paslaugos specifika, ir tai aiškiai aprašyti pvz. privatumo politikoje, įvertinti ir dokumentais pagrįsti savo pasirinkimą ir teisėtą interesą. Taip pat svarbu, kad ši išimtis taikoma, jeigu klientui yra suteikiama galimybė nesutikti ir jei jis iš pradžių neprieštaravo dėl tokios tiesioginės rinkodaros. Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.