...

Drabužių nuomos verslas

Žinių bazė

2013.05.02

Planuoju atidaryti proginių drabužių nuomos punktą. Ar nupirkti drabužiai turi turėti dokumentus ir kaip juos registruoti ? Ar reikalingas kasos aparatas?
Nuomuosiu patalpas, visus drabužius siųsiu iš užsienio su sertifikatais. Samdysiu siuveją, tad nežinau kokią formą pasirinkti.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:03

Dėl kasos aparato: Remiantis Vyriausybės 2012 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 566, parduodant ne savo gamybos prekes, kasos aparatas yra...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:03

Dėl kasos aparato: Remiantis Vyriausybės 2012 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 566, parduodant ne savo gamybos prekes, kasos aparatas yra reikalingas. Tačiau reikia pažymėti kad remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos  2012 m. balandžio 3 d. įsakymo Nr. VA-40  1. – 1.4. p., naudoti kasos aparato nereikalaujama, kai kasos aparato neįmanoma naudoti dėl objektyvių priežasčių arba kasos aparato naudojimas sukeltų akivaizdžiai neproporcingą administracinę naštą: 1) individualia veikla besiverčiantiems gyventojams, kurie prekiauja pastatuose ar patalpose, taip pat kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuose nameliuose, autoparduotuvėse, kurių siena(-os) arba ją atitinkantys konstrukcijos elementai yra visiškai ar didžia dalimi atidaromi į lauką; 2) gyventojams, kurie per paskutinius 2 metus pirmą kartą įregistravo prekybos individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijo prekybos verslo liudijimą, arba keičia mokesčių sumokėjimo formą iš individualios veiklos su prekybos verslo liudijimu į prekybos individualią veiklą pagal pažymą, prekiauja pirmuosius 6 veiklos vykdymo mėnesius, skaičiuojamus nuo veiklos įregistravimo ar verslo liudijimo įsigijimo; 3) kitais minėtame įsakyme numatytais atvejais. Be to, paminėtina, kad individualia veikla besiverčiantys gyventojai, kuriems leidžiama nenaudoti kasos aparatų, neprivalo pirkėjui nereikalaujant išduoti pinigų priėmimo kvito ar kito teisės aktų nustatytais atvejais vietoj jo naudojamo apskaitos dokumento, kai perkama prekių ne daugiau kaip už 10 litų. Nurodytu atveju yra išduodami pinigų priėmimo kvitai arba kitas teisės aktų nustatytas apskaitos dokumentas. Dėl kitų rūpimų klausimų, atsakymą galte rasti čia: http://wwww.bznstart.lt/klausimai/teise/326/Kaip-vykdyti-rubu-pardavima-kurie-butu-perkami-is-kitu-saliu Taip pat verta pasikaityti ir kitų ekspertų atsakymus, kurie susiję su Jūsų patektu klausimu: http://wwww.bznstart.lt/klausimai/teise/365/Del-verslo-formos-pasirinkimo-nuomai

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.