...

Dirbu pagal verslo liudijimą turguje, ar galiu vykdyti veikla internetu?

Žinių bazė

2012.09.30

Dirbu pagal verslo liudijimą turguje, ar galiu papildomai pardavinėti ir internetu tas pačias prekes? Ar reikėtų papildomų dokumentų?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-09-30 20:33

Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1797 ,,Dėl verslo liudijimų...

Publikavimo data: 2012-09-30 20:33

Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1797 ,,Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių” (Žin., 2002, Nr. 112-4992) nustatyta, kad verslo liudijimas suteikia šias teises:

  • verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla nurodytoje teritorijoje
  • parduoti prekes ir teikti paslaugas gyventojams, taip pat parduoti tik savo gamybos prekes ir teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos pajamos nėra didesnės kaip 15500 litų per mokestinį laikotarpį. Įsigytas verslo liudijimas suteikia teisę parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas juridiniams asmenims tik tuo atveju, jeigu veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių; 
  • užsiimti prekyba kioskuose, turgavietėse, prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba. 

 

To paties nutarimo 2.5. ir 2.9. punktuose nustatyta, kad gyventojui išduotas prekybos verslo liudijimas nesuteikia jam teisės:

  • prekiauti automobiliais, cukrumi, o nuo 2012 m. gegužės 1 d. ir motociklais bei mopedais;
  • prekiauti nuo laikinųjų prekybos įrenginių, pastatytų patalpose (išskyrus prekybą gėlėmis, knygomis, spaudos leidiniais ir prekybą patalpose, esančiose turgavietės teritorijoje, taip pat iš kioskų, pastatytų patalpose;
  • parduoti žemės ūkio ir maisto produktus bei kitas prekes gyventojams jų individualios prekybos veiklos, įskaitant tą, kuri vykdoma įsigijus prekybos verslo liudijimus, tikslais;
  • verstis licencijuojama veikla.

Norime atkreipti dėmesį, kad svetainė, sukurta ir naudojama siekiant ekonominės naudos, dažniausiai vykdant prekybą tam tikromis prekėmis ar teikiant paslaugas, kurioje yra atitinkamai suformuotas turinys, išspręsti atsiskaitymo, užsakymų priėmimo ir prekių pristatymo klausimai, jau yra laikoma elektronine parduotuve, kitaip tariant, tai yra mažmeninė prekyba pasirinktomis prekėmis, o tokiai veiklai, vadovaujantis teisės aktais, turėtų būti steigiamas juridinis asmuo arba fizinis asmuo įstatymų nustatyta tvarka turėtų registruoti savo vykdomą individualią veiklą. 

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.