Dirbu baldų gamybos įmonėje. Ar galiu dirbti papildomai su verslo liudijimu.

Žinių bazė

2014.07.21

Noriu papildomai įsigyti verslo liudijimą baldų projektavimui, viešųjų pirkimų projektų ruošimui.

Ar įmanoma papildomai įsigyti verslo liudijimą interjero ir baldų projektavimo darbams, taip pat viešųjų projektų ruošimui ir parduoti šias paslaugas įmonėms.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-21 16:17

Atsakant į Jūsų klausimą, pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad individuali fizinio asmens veikla pagal verslo liudijimą yra galima...

Publikavimo data: 2014-07-21 16:17

Atsakant į Jūsų klausimą, pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad individuali fizinio asmens veikla pagal verslo liudijimą yra galima tik konkrečiose ekonominėse veiklos rūšyse. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą sąraše yra išvardintos visos ekonominės veiklos rūšys, kurioms gali būti išduodami verslo liudijimai. Minėtame sąraše veiklos rūšys įvardintos konkrečiomis klasėmis pagal 2007 m. spalio 31 d. Lietuvos Respublikos statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus įsakymu Nr. DĮ-226 patvirtintą Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių. Pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių planuojamą interjero ir baldų projektavimo veiklą galima priskirti konkrečiai ekonominės veiklos klasei. Iš pateiktos informacijos Jūsų planuojama veikla galėtų būti priskiriama 74.1 klasei, kurioje apibrėžiama specializuota projektavimo veikla – audinių, drabužių, avalynės, juvelyrinių dirbinių, baldų modelių eskizų darymas, interjero dekoravimas, kitų daiktų, taip pat asmeninių ir namų ūkio reikmenų modeliavimas, grafinis projektavimas, interjero projektuotojų, vidaus apdailos dizainerių ir stendų projektuotojų veikla.

Deja, šiuo metu galiojančiame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą sąraše 74.1 klasė nėra įvardinta. Taigi, tokiai ekonominės veiklos rūšiai verslo liudijimas nėra išduodamas. Kadangi veiklų, kuriomis galima verstis pagal verslo liudijimą sąrašas labai ribotas, vertėtų apsvarstyti galimybę vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą arba steigti juridinį asmenį. Sprendimą kokią verslo formą pasirinkti, turėtumėte priimti atsižvelgiant į planuojamą veiklos mąstą. Dėl tinkamiausios juridinio asmens formos rekomenduojame konsultuotis su teisininkais.

Viešųjų pirkimų įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad tiekėjas gali dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, jei turi įstatymų suteikta teisę teikti tam tikrą paslaugą, tiekti prekę ar atlikti darbus. Taigi, turint individualios veiklos pažymą arba įsteigus juridinį asmenį, kuris turi teisę užsiimti reikalaujama veikla, galima dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.