...

Dėl mokymų organizavimo

Žinių bazė

2013.10.31

Laba diena, planuojame užsiimti mokymų organizavimu, kvalifikacijos kėlimo, seminarų rengimu. Visus mokymus praves mokytojai pakviesti iš užsienio. Išduodami sertifikatai bus būtent tų užsienio mokymo centrų. Mokymai bus pagal sritį – nagų priauginimas, manikiūras, pedikiūras. Mus domina kokių mums reikės dokumentų? Jei mes ne patys mokysim, o būsime tik kaip organizatoriai, sertifikatų mes patys taip pat neišdavinėsime.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2013-10-31 15:00

Iš Jūsų pateiktos situacijos nėra visiškai aišku, kokio pobūdžio mokymus, kursus ar seminarus norėtumėte organizuoti, t.y., ar vykdysite neformalųjį, ar...

Publikavimo data: 2013-10-31 15:00

Iš Jūsų pateiktos situacijos nėra visiškai aišku, kokio pobūdžio mokymus, kursus ar seminarus norėtumėte organizuoti, t.y., ar vykdysite neformalųjį, ar formalųjį švietimą. Lietuvos Respublikos teisės aktai neformalųjį švietimą apibūdina kaip švietimą pagal įvairias švietimo poreikių tenkinimo, kvalifikacijos tobulinimo, papildomos kompetencijos įgijimo programas, išskyrus formaliojo švietimo programas, tuo tarpu formalusis švietimas – valstybės reglamentuojamas ir kontroliuojamas lavinimasis, mokymasis ir studijos, kurias sėkmingai baigusieji gauna valstybės pripažįstamą diplomą arba pažymėjimą.

Pabrėžtina, kad vykdant neformalųjį švietimą gali būti išduodami pažymėjimai, patvirtinantys dalyvavimą neformaliojo švietimo programoje ir jos baigimą, išskyrus išsilavinimo, tam tikros jo pakopos ar reglamentuoto modulio baigimą arba kvalifikacijos įgijimą. Tokie pažymėjimai gali būti pripažįstami juridinių ir fizinių asmenų, jei jų pripažinimas kitaip nereglamentuojamas teisės aktais. Tačiau vadovaudamosi tokiais pažymėjimais formaliojo švietimo ar studijų institucijos negali išduoti valstybės pripažįstamų diplomų ar pažymėjimų.

Nors iš pateiktos situacijos negalima vienareiškiškai spręsti kokio pobūdžio mokymus ketinate organizuoti, tačiau labiau tikėtina, jog visgi norite vykdyti neformaliojo švietimo organizavimą. Tokios veiklos vykdymui turėtumėte steigti juridinį asmenį arba rinktis individualią veiklą. Pažymėtina, kad pagal Švietimo ministro įsakymą “Dėl teisės užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimų įgijimo tvarkos” neformaliuoju suaugusiųjų švietimu įmonės turi teisę užsiimti savo įstatuose (nuostatuose) kaip vykdytiną veiklą nurodžiusios “EVRK 85.59. Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas“.
Atsižvelgiant į tai, jog mokymus, kursus ir seminarus vestų kviestiniai asmenys, su jais turėtų būti sudaromos darbo ar paslaugų teikimo sutartys.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.