Ar rekalinga licencija, prekiauti senoviniams sidabro gaminiams?

Žinių bazė

2014.06.25

Turiu sendaikčių parduotuvę ir dirbu komiso pagrindais. Žmonės dažnai atneša senovinių sidabrinių stalo įrankių, žvakidžių ir kt, buitinių daiktų ir prašo parduoti. Ar man reikalinga licencija ?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2014-06-25 7:23

Visi prieš 50 metų ir anksčiau sukurti kilnojamieji žmogaus veiklos medžiaginiai kūriniai ir kiti kilnojamieji daiktai ar jų dalys, nesvarbu,...

Publikavimo data: 2014-06-25 7:23

Visi prieš 50 metų ir anksčiau sukurti kilnojamieji žmogaus veiklos medžiaginiai kūriniai ir kiti kilnojamieji daiktai ar jų dalys, nesvarbu, kokia jų kultūrinė vertė, laikomi antikvariniais daiktais.
Lietuvos Respublikoje prekiauti antikvariniais daiktais, įrašytais į Kultūros vertybių registrą ar sukurtais (pagamintais) iki 1800 metų, galima tik gavus Kultūros paveldo departamento išduotą licenciją.  Prekiauti antikvariniais daiktais, sukurtais (pagamintais) nuo 1800 metų galima tik raštu arba elektroninėmis priemonėmis pranešus Kultūros paveldo departamentui tiesiogiai arba per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą apie prekybos vietas ir laiką. Šie reikalavimai taikomi ir parduodant antikvarinius daiktus elektroninėmis priemonėmis. Pirkti, parduoti ar kitaip perleisti nuosavybės arba valdymo teises į archeologinius radinius yra draudžiama, išskyrus archeologinius radinius, kurie teisėtai įgyti kitose valstybėse ir įvežti į Lietuvos Respubliką.
Licencijų išdavimo tvarką, prekybos ir informavimo apie prekybą antikvariniais daiktais tvarką nustato Vyriausybės nutarimu patvirtintos Licencijų prekiauti antikvariniais daiktais išdavimo taisyklės ir Prekybos antikvariniais daiktais taisyklės.
Šiame atsakyme pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturėtų būti vertinama kaip oficialus teisės aiškinimas ar konkrečiu atveju priimtas sprendimas.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.