...

Ar įmanoma gauti paskolą komercinėm patalpom įsigyti, dirbant su individualios veiklos pažyma?

Žinių bazė

2013.10.20

Reikia 150 000 Lt. paskolos komercinėm patalpom įsigyti, nes noriu plėsti prekybą, kuri gerai sekasi. Turiu savo patalpas, kurias galėčiau užstatyti, bet jos mažesnės vertės, nei man reikia paskolos. Galėčiau užstatyti ir perkamas patalpas.
Pildant kitų metų deklaraciją, pajamos bus apie 1000 Lt./mėn.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2013-10-20 10:29

Prieš suteikdamas paskolą bankas vertina klientą (šiame klausime nėra konkretaus kliento, todėl jis neatliekamas) ir paskolą. Vertinant paskolą yra atsižvelgiama...

Publikavimo data: 2013-10-20 10:29

Prieš suteikdamas paskolą bankas vertina klientą (šiame klausime nėra konkretaus kliento, todėl jis neatliekamas) ir paskolą. Vertinant paskolą yra atsižvelgiama į paskolos/užstato santykį (t. y., kiek įmonė turi nuosavų lėšų/kapitalo) ir įmonės gebėjimą mokėti norimo dydžio paskolą.

Tam, kad būtų galima apskaičiuoti, kiek nuosavų lėšų klientui reikia turėti, visų pirma turime žinoti minimų naujų komercinių patalpų turto rinkos vertę (ne kainą). Palyginus turto rinkos vertę ir paskolą, taip pat atsižvelgus į tokio tipo paskolų produktus (nustatytus minimalius nuosavus dalyvavimus/avansus) – būtų galima apskaičiuoti maksimalią paskolos sumą. Jei klientas perka patalpas, kurių, tarkime, rinkos vertė 200 tūkst. litų ir jam reikia 150 tūkst. litų paskolos, kliento dalyvavimas nuosavomis lėšomis yra 25% ir tai visiškai atitinka tokių paskolų standartines finansavimo sąlygas. Jei turto vertė mažesnė, atitinkamai mažėtų ir paskolos suma. Kitas turtas užstatui/avansui kompensuoti paprastai nėra tinkamas.

Kitas svarbus aspektas – įmonės galimybės mokėti paskolą. Tai priklauso nuo paskolos mokėjimo sumos (mėnesinės įmokos) ir pajamų dalies, tenkančios paskolai aptarnauti. 5 metų 150 tūkst. litų paskolos mėnesinė įmoka būtų apie 2500 LTL/mėn. (neįvertinant mokamų palūkanų). Atsižvelgiant į nurodytas veiklos pajamas (1000 Lt/mėn.) yra akivaizdu, kad mokėti 150 tūkst. litų dydžio paskolą įmonei nepavyks. Tokiu atveju reiktų grįžti prie konkretaus kliento vertinimo ir aptarti, ar įmonė turi papildomų pajamų šaltinių, kurie gali būti įvairūs: kitos veiklos pajamos, kitų (esamų) patalpų nuoma, naujai įsigyjamų patalpų dalies nuoma ir t. t. Ši analizė padėtų atsakyti į įmonės pinigų srautų klausimus.

Sėkmės!

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.