Ar galiu, kaip fizinis asmuo, teikti paslaugas Rusijos kompanijai?
2013.11.03
Aš su kompanija iš Rusijos (Sibire),esu pasirašęs “Paslaugų teikmo sutartį” (klientu paieška).
Suradau ir supažindinau Rusijos įmonę su klientais iš Kinijos. Kinijos įmonė pirks iš Rusijos kompanijos jų parduodamą produkciją. Kontraktas ruošiamas 5 metams. Aš, pagal “Paslaugų teikmo sutartį” iš Rusijos kompanijos, kas mėnesį gausiu nustaytą atlygį (už kliento suradimą) ir bus man mokama visa sutarties laiką t.y. 5 metus.
Klausimai:
1.Ar aš galiu šią paslaugą teikti kaip fizinis asmuo?
2.Ar aš turiu atsidaryti įmonę?
3.Kokius mokesčius Lietuvoje turėsiu susimokėti?
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Augustina Martinėlytė
Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“
Publikavimo data: 2013-11-03 11:09
(“Paslaugų teikmo sutartis”(klientų paieška) Aš su kompanija iš Rusijos (Sibire),esu pasirašęs “Paslaugų teikmo sutartį” (klientų paieška). Suradau ir supažindinau Rusijos įmonę...
Publikavimo data: 2013-11-03 11:09
(“Paslaugų teikmo sutartis”(klientų paieška)
Aš su kompanija iš Rusijos (Sibire),esu pasirašęs “Paslaugų teikmo sutartį” (klientų paieška). Suradau ir supažindinau Rusijos įmonę su klientais iš Kinijos. Kinijos įmonė pirks iš Rusijos kompanijos jų parduodamą produkciją. Kontraktas ruošiamas 5 metams. Aš, pagal “Paslaugų teikmo sutartį” iš Rusijos kompanijos, kas mėnesį gausiu nustaytą atlygį (už kliento suradimą) ir bus man mokama visa sutarties laiką t.y. 5 metus. Klausimai: 1.Ar aš galiu šią paslaugą teikti kaip fizinis asmuo?
2.Ar aš turiu atsidaryti įmonę?
3.Kokius mokesčius Lietuvoje turėsiu susimokėti?
Šiuo atveju alternatyva įmonei – fizinio asmens vykdoma individuali veikla. LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 2 str. 7 d. nustatyta, kad individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį:
1) savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų pardavimo ir (ar) nuomos veiklą;
2) savarankiška kūryba, mokslinė, profesinė, įskaitant laisvąsias profesijas, ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla;
3) savarankiška sporto veikla;
4) savarankiška atlikėjo veikla.
Asmuo vykdantis individualią veiklą privalo mokėti:
– Gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) – 15%. Pažymėtina, kad apskaičiuojant ir deklaruojant 2014 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių individualios veiklos pajamas, bus taikomas 5% pajamų mokesčio tarifas.
– Privalomąjį sveikatos draudimą (toliau – PSD) – PSD įmokos skaičiuojamos nuo sumos, nuo kurios skaičiuojamos jų valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokos. PSD įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) suma, kuri kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma (71424 Lt). Asmenys, vykdantys individualią veiklą, kas mėnesį, iki paskutinės mėnesio dienos privalo sumokėti 9% minimaliosios mėnesinės algos dydžio PSD įmokas. Nuo 2013 m. sausio 1 d. Nutarimu Nr. 1543 nustatyta minimalioji mėnesinė alga – 1000 Lt, todėl kas mėnesį mokama PSD įmoka nuo 2013 m. sausio 1 d. lygi 90 Lt (9 proc. x 1000 Lt). Šio dydžio PSD įmokos yra mokamos nepriklausomai nuo tą mėnesį vykdytos individualios veiklos laikotarpio.
– VSD – 28,5%. Bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų).
Jei esate nuolatinis Lietuvos gyventojas, Jūsų pajamos yra apmokestinamos Lietuvoje nepriklausomai nuo jų gavimo šalies. Todėl tai, kad veiklą vykdote užsienyje, nereiškia, kad neprivalote mokėti mokesčių Lietuvoje. Tačiau, jei savo pasirinkimu deklaruojate pajamas kitoje užsienio valstybėje, tai privalote pateikti Apskrities mokesčių inspekcijai pažymą apie sumokėtus mokesčius. Kadangi tarp Lietuvos ir Rusijos Federacijos yra pasirašyta dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, neteks antrą kartą mokėti mokesčių Lietuvoje.