...

Ar galima patentuoti puslelinės kremą?

Žinių bazė

2020.09.02

Dažnai aš ir mano vaikai turim pūslelinę. Namuose pati išradau komponentų junginį (ne cheminį, o natūralių produktų), kuris padeda sustabdyti ir išnaikinti puslelines. Ar galiu tai patentuoti ir kaip tai padaryti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2020-10-13 09:18

Kremo sudėtis gali būti patentuojama kaip išradimas, jeigu ji atitinka išradimams keliamus reikalavimus. Išradimo patentas yra išduodamas, jeigu patento paraiška...

Publikavimo data: 2020-10-13 09:18

Kremo sudėtis gali būti patentuojama kaip išradimas, jeigu ji atitinka išradimams keliamus reikalavimus. Išradimo patentas yra išduodamas, jeigu patento paraiška atitinka formalius reikalavimus ir išradimas gali būti pripažintas išradimu pagal Lietuvos Respublikos patentų įstatymo 4 ir 5 straipsnius. Lietuvoje galioja pareikštinė išradimų patentavimo procedūra. Valstybinis patentų biuras (VPB) išradimo patentavimo procedūros metu netikrina išradimo naujumo, išradimo lygio ir pramoninio pritaikomumo – išradimo atitiktį šiems patentabilumo reikalavimams turi įsivertinti pats pareiškėjas, išradimo aprašyme turi būti nurodyti ir palyginti panašių problemų sprendimai su patentuojamu sprendimu. Naujumo ir techninio lygio paiešką galima atlikti viešai prieinamose nemokamose patentų duomenų bazėse. VPB interneto svetainės skiltyje „Išradimų patentai“ (https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/isradimu-patentai) pateikiama išsami informacija, apie tai, kas laikytina išradimu ir kokį išradimą galima patentuoti.    Išradimas patentuojamas pateikiant paraišką VPB: išradimo aprašyme aiškiai ir išsamiai atskleidžiant išradimą, kad atitinkamos srities specialistas galėtų jį panaudoti. Be to, turi būti pateikiama visa Jūsų sukurto kremo kompozicija, nurodant visas sudedamąsias dalis, jų kiekius, aprašant kiekvieną komponentą. Taip pat turi būti aprašyta kremo gamybos eiga. Paraiškų parengimo, padavimo tvarką nustato Patentų paraiškų padavimo, ekspertizės ir patentų išdavimo taisyklės.

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.