...

Ar galima apsaugoti išrastą augalų veislę?

Žinių bazė

2021.06.24

Esu patyrusi selekcininkė ir noriu apsaugoti išrastą augalo rūšies veislę. Kaip tai padaryti? Kaip žinoti, ar ji jau nėra išrasta kur nors kitur?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-08-12 11:10

Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad LR saugomų augalų veislių įstatymas numato, kad selekcininkui veislės teisinė apsauga suteikiama nustačius, kad...

Publikavimo data: 2021-08-12 11:10

Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad LR saugomų augalų veislių įstatymas numato, kad selekcininkui veislės teisinė apsauga suteikiama nustačius, kad veislė atitinka naujumo, išskirtinumo, vienodumo bei stabilumo reikalavimus, ir kai jai yra suteiktas šio reikalavimus atitinkantis pavadinimas. Selekcininkas arba jo įgaliotas atstovas (toliau – pareiškėjas), pageidaujantis, kad jo sukurtai ar atrastai ir išskirtai veislei būtų suteikta teisinė apsauga, pateikia Saugomų veislių sąrašo tvarkytojui paraišką suteikti veislei teisinę apsaugą. Patikrinti jau registruotų veislių sąrašą galima Lietuvos Respublikoje saugomų augalų veislių sąraše. Saugomų veislių sąrašą sudaro ir tvarko Saugomų veislių sąrašo tvarkytojas – Žemės ūkio ministerijos įgaliota institucija. Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija – siekiant geriausių rezultatų, siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.