...

Ar galima vykdyti dvi veiklas vienu metu?

Žinių bazė

2016.07.20

Vykdau individualią veiklą pagal pažymą – užsakomasis pardavimas paštu ar internetu. Turiu elektroninę parduotuvę. Ar galima vykdyti dvi veiklas vienu metu – pagal verslo liudijimą ir pagal pažymą toms pačioms prekėms pardavinėti? Turiu elektroninę parduotuvę. Tačiau per laiką atsirado žmonių ratas ir prekes jiems parduodu tiesiogiai, ne per el. parduotuvę. Paskaičiavau, kad labiau apsimoka tas prekes pardavinėti pagal verslo liudijimą. Ar galima vykdyti vienam asmeniui tuo pačiu metu dvi veiklas – pagal pažymą ir pagal verslo liudijimą? T.y. parduodamas prekes per savo el. parduotuvę priskirčiau veiklai pagal pažymą, o parduodamas iš namų su verlso liudijimu. Ar mano atveju galima pardavinėti prekes pagal verslo liudijimą, jei žmogus pats atvažiuoja pasiimti arba prekes pristatau pats? Parduodama autoelektronika – diagnostika.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-07-20 14:17

GPMĮ nėra nustatytų apribojimų gyventojui (ne PVM mokėtojui) norint tuo pačiu metu tos pačios rūšies veiklą vykdyti tiek įregistravus individualią...

Publikavimo data: 2016-07-20 14:17

GPMĮ nėra nustatytų apribojimų gyventojui (ne PVM mokėtojui) norint tuo pačiu metu tos pačios rūšies veiklą vykdyti tiek įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, tiek įsigijus verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklos rūšiai yra numatytas verslo liudijimas. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 (toliau – Nutarimas) patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše yra numatytas prekybos verslo liudijimas, tačiau Nutarime nustatyta, kad išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia teisę užsiimti prekyba kioskuose (išskyrus pastatytuose patalpose), turgavietėse, prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių (išskyrus pastatytų patalpose), išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba, t. y. prekiauti galima tik tam tikrose vietose ir tam tikrais būdais. Prekybai patalpose (pvz., namuose) ar internetinei prekybai verslo liudijimas nenumatytas, todėl tokią prekybos veiklą gyventojas gali vykdyti tik įregistravęs atitinkamos rūšies individualią veiklą pagal pažymą.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.