...

Sveiki, dirbu įmonėje vadybininke. Ar galiu užsiimti individualia veikla nuomodama patalpas „Maximoje”

Žinių bazė

2013.09.12

Dirbu vadybininke gamykloje. Noriu pradėti individualią veiklą nuomojamose patalpose „Maximoje” . Planuoju užsiimti rūbų prekyba. Ar galiu tai daryti dirbdama kitur? Kokią verslo formą geriau rinktis Individualią įmonę ar užsiimti individualia veikla? Ką patartumėte?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-09-12 17:03

Atsakant į pirmąjį Jūsų klausimą, norėčiau pažymėti, kad šalyje galiojantys įstatymai nedraudžia asmenims ne valstybės institucijose dirbantiems pagal darbo sutartis...

Publikavimo data: 2013-09-12 17:03

Atsakant į pirmąjį Jūsų klausimą, norėčiau pažymėti, kad šalyje galiojantys įstatymai nedraudžia asmenims ne valstybės institucijose dirbantiems pagal darbo sutartis kartu užsiimti ir kita asmeniui pajamas duodančia veikla. Kitą vertus, tam tikrais atvejais įmonių su darbuotojais sudarytos darbo sutartys ar kitos darbovietės vidaus tvarkos draudžia darbuotojams užsiimti tam tikra (dažniausiai su darbovietes veikla tiesiogiai konkuruojančia) veikla ir asmeniškai siūlyti prekes ar paslaugas darbovietės klientams, todėl prieš imantis bet kokios papildomos veiklos siūlyčiau pirma įvertinti su darbdaviu sudarytos darbo sutarties nuostatas bei darbovietėje galiojančias ir Jums taikomas darbovietės vidaus tvarkas.

Pradedant savo verslą ir renkantis veiklos teisinę formą reikėtų atkreipti dėmesį į daugelį aplinkybių: planuojamą veiklos apimtį, papildomos darbo jėgos poreikį, veiklos riziką, planus pritraukti partnerių ar verslo vystymui imti kreditą bei kt. Jeigu verslo ketinate imtis viena, ateityje neplanuojate priimti naujų partnerių, o verslo vystymui pakanka Jūsų pajamų, paprasčiausia būtų vykdyti individualią veiklą pagal pažymą arba įsteigti individualią įmonę. Visgi iš Jūsų pateikto situacijos aprašymo matyti, kad veiklos vykdymui veikiausiai turėsite samdyti dar bent vieną asmenį, nuomoti patalpas, o pati veikla yra susijusi su ženklių lėšų poreikiu, todėl patartume atsižvelgti ir į individualią veiklą vykdančio ar individualią įmonę įsteigusio asmens atsakomybės ribas. Kaip žinia šie asmenys už individualios veiklos vykdymo metu atsiradusias prievoles atsako asmeniniu turtu, todėl tam tikrais atvejais šią atsakomybę gali būti siekiama apriboti. Tokiam verslo rizikos apribojimui siūlyčiau vietoj individualios veiklos vykdymo steigti mažąją bendriją. Mažoji bendrija yra palanki juridinio asmens forma asmenims siekiantiems vystytį smulkų verslą, jos, kaip ir individualios įmonės, steigimui nėra taikomi minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimai, o veiklos vykdymo metu gaunamą pelną mažosios bendrijos nariai gali išsimokėti supaprastintu būdu.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.