...

Nuo ko pradėti, norint pardavinėti rūbus el-parduotuvėje?

Žinių bazė

2013.11.06

Sveiki, norėjau paklausti kokie mokeščiai man privalomi ir kokių dokumentų man reikia jeigu žadu prekiauti užsakytus rūbus iš užsienio parduotuvių (tai pat el. parduotuvių) internetu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-11-06 21:22

Sveiki, Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalyje individuali veikla...

Publikavimo data: 2013-11-06 21:22

Sveiki,

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalyje individuali veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.

Kai gyventojas įsigyja drabužius, kaip prekes, turėdamas tikslą jas perparduoti ir tokia veikla verčiasi savarankiškai tęstinį laikotarpį, laikoma, kad gyventojas vykdo individualią veiklą. Prekybos drabužiais individualia veikla gyventojas gali verstis įsigijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą. Visos pajamos, kurios yra gaunamos iš tokios veiklos, yra apmokestinamos (mokesčių dydžiai/tarifai bei sumokėjimo terminai priklauso nuo gyventojo pasirinktos veiklos formos).

Pažymėtina, kad individualios veiklos, kuria galima verstis įsigijus verslo liudijimą, rūšių sąrašas yra patvirtintas LR Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“.

Atsižvelgiantį tai, kad minėtų taisyklių rūšių sąraše verslo liudijimas internetinei prekybai, nepriklausomai kokiomis prekėmis ketinama prekiauti, nėra nenumatytas, Jūsų planuojamai vykdyti veiklai turėtų būti steigiamas juridinis asmuo arba įstatymų nustatyta tvarka turėtumėte registruoti savo vykdomą individualią veiklą pagal Pažymą.

Sėkmės!

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.