Noriu importuoti batus/basutes vaikams. Kokių dokumentų reikia?

Žinių bazė

2014.08.06

Kokių dokumentų turiu paparašyti gamintojų ir į kokias institucijas Lietuvoje turiu kreiptis, kad galėčiau importuoti batus/basutes vaikams iš Kinijos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-08-06 12:14

Importuojant prekes iš trečiosios valstybės, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė, laisvo prekių judėjimo principas nėra taikomas. Taigi, prekybai su...

Publikavimo data: 2014-08-06 12:14

Importuojant prekes iš trečiosios valstybės, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė, laisvo prekių judėjimo principas nėra taikomas. Taigi, prekybai su tokiomis valstybėmis yra keliami papildomi reikalavimai, taikomi muito ir kiti mokesčiai, atsižvelgiant į importuojamų prekių rūšį bei pobūdį.

Pirmiausia, verta pažymėti tai, kad asmuo, siekdamas vykdyti veiklą, susijusia su prekių importu iš trečiosios valstybės, privalo įgyti ekonominių operacijų vykdymo kodą (EORI kodą). Asmuo privalo užsiregistruoti Lietuvos Respublikos Muitinės prievolininkų registre. Plačiau apie EORI skaitykite – Lietuvos Respublikos muitinės internetiniame tinklalapyje.

Pažymime, kad siekiant apsaugoti vartotojų teises, norint užtikrinti prekių kokybę, teisės aktuose yra numatyti papildomi reikalavimai prekėms, kurias norima platinti Lietuvoje. Taigi, prieš pradedant importuotas prekes platinti Lietuvoje, rekomenduojame atsižvelgti į teisės aktuose numatytus reikalavimus atitinkamoms prekių rūšims. Susipažinti su atitinkamoms prekių rūšims taikomais reikalavimais galite Valstybinės ne maisto prekių inspekcijos parengtame 2014 m. sausio 31 d. „Bendrųjų teisės aktų, reglamentuojančių ne maisto produktų rinkos priežiūrą sąvade“ bei 2014 m. spalio 19 d. „Specialiųjų teisės aktų, reglamentuojančių ne maisto produktų priežiūrą sąvade“. Minėtus sąvadus galite rasti Lietuvos Respublikos valstybinės ne maisto produktų inspekcijos tinklalapyje.

Dokumentai, kurie turi lydėti importuojamą prekę yra nurodyti Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus 2004 m. balandžio 27 d. įsakyme Nr. 1B-414 „Dėl bendrojo administracinio dokumento muitinio įforminimo instrukcijos patvirtinimo“. Jei naudojatės tarpininkų paslaugomis, t.y. patys nevykdote prekių pervežimo, o tik užsakote prekes iš Kinijos verslo subjektų, pagrindinis dokumentas, kurio Jūsų prašytų tarpininkas yra apmokėjimą už užsakytas prekes įrodantys dokumentai (pirkimo-pardavimo sutartis, sąskaita-faktūra, pinigų pervedimą įrodantis mokėjimo arba banko sąskaitos išrašas). Reikiamų dokumentų apimtis gali kisti, atsižvelgiant į tai, kas yra Jūsų pasirinktas tarpininkas.

Svarbu pažymėti ir tai, kad tam tikrais atvejais importuojamos prekėms iš trečiųjų šalių taikomi importo ir kiti mokesčiai skiriasi, atsižvelgiant ne tik į importuojamų prekių rūšį, jų kiekį, bet ir į tai, iš kurios valstybės jos gabenamos. Pasitikslinti, kokie mokesčiai ir jų tarifai bus taikomi gabenamoms į Lietuvos Respubliką prekėms, galima Lietuvos Respublikos muitinės departamento internetiniame puslapyje esančioje Lietuvos Respublikos integruoto tarifo (LITAR) kompiuterinėje duomenų bazėje. Pasirinkus konkrečią šalį ir įvedus gabenamos prekės kodą, sistema automatiškai įvertins taikytinus mokesčius.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.