...

Naudotų automobilių perpardavinejimas

Žinių bazė

2013.08.28

aš (18 metų) ir klasiokas (17) norime pradėti prekiauti naudotais automobilais. Nuo ko reiktų pradėt, kad tai būtų teisėta? Kokie reikalavimai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-08-28 22:31

Kaip suprantame, Jūs neplanuojate prekybos automobiliais vykdyti per juridinį asmenį (individualią įmonę, mažąją bendriją, UAB ar pan.), o ketinate šia...

Publikavimo data: 2013-08-28 22:31

Kaip suprantame, Jūs neplanuojate prekybos automobiliais vykdyti per juridinį asmenį (individualią įmonę, mažąją bendriją, UAB ar pan.), o ketinate šia veikla užsiimti asmeniškai. Tuomet vienintelė Jums tinkama veiklos forma būtų individuali veikla – pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nurodytą 45.11 klasę „Automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių pardavimas“ (minėta veikla pagal verslo liudijimą negalima).

Ketinant vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą, ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną reikia kreiptis į teritorinį VMI skyrių. Su savimi pakanka turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. VMI konsultantai Jums padės užpildyti nesudėtingą 1 puslapio prašymą, išduos pažymą, patvirtinančią Jūsų teisę verstis individualia veikla, bei paaiškins, kaip ir iki kada turite deklaruoti gautas pajamas bei mokėti mokesčius. Šiai veiklos formai taikomi šie mokesčiai ir įmokos: valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5%, PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Atsižvelgiant, į tai, kad prekybą automobiliais vykdysite asmeniškai, ketinamus parduoti automobilius turėsite įregistruoti VĮ „Regitra“ savo vardu. Pažymėtina, kad šiuo metu įregistruotų transporto priemonių limito fiziniams asmenims nėra. 

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.