...

Ko reikia norint prekiauti iš mašinos?

Žinių bazė

2016.06.27

Liepos, rugpjūčio mėnesiais turėsime prinokusių mangų tiesiai nuo medžio. Norime, kad galėtų paragauti kuo daugiau žmonių, todėl galvojame atvažiuoti į miestus ir tam tikrose vietose prekiauti iš automobilio. Gal galite papasakoti ar reikalingi leidimai iš miestų, ir ką dar privalome žinoti? Taip pat, norėtume pasidaryti stendą ant dviračio ir Palangoje prekiauti važiuojant per Basanavičiaus gatvę, kas reikalinga šiuo atveju?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-06-27 09:16

Norint prekiauti maisto produktais, šiuo atveju mangais, reikia turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.  Šį pažymėjimą pagal veiklos vietą išduoda...

Publikavimo data: 2016-06-27 09:16

Norint prekiauti maisto produktais, šiuo atveju mangais, reikia turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.  Šį pažymėjimą pagal veiklos vietą išduoda atitinkama teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pažymėjimas išduodamas neterminuotam laikui.

Atsižvelgiant į tai, kad prekybą norite vykdyti skirtinguose miestuose iš automobilio, reikės gauti tų miestų savivaldybių leidimus prekybai ir paslaugų teikimui viešosiose vietose. Kiekviena savivaldybė skelbia konkursus, atrankas į nustatytas viešąsias savivaldybės vietas, kuriose gali būti vykdoma ūkinė – komercinė veikla. Atrankos paskelbtu laiku verslininkai turi atvykti į vietą ir dalyvauti konkurse, kurio metu nustatomas prekybos vietos laimėtojas. Atrankos organizavimo vieta, data bei laikas yra skelbiami savivaldybių interneto portaluose, taip pat konkrečios savivaldybės vietinėje spaudoje. Svarbu žinoti, kad konkursai dėl prekybos viešosiose vietose sezono metu dažniausiai skelbiami pavasarį, taip pat, kad yra ribotas nustatytų viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma ūkinė – komercinė veikla, skaičius.

Norime atkreipti dėmesį, kad nuo š. m. Vilniaus miesto savivaldybė taiko daug paprastesnę leidimų prekiauti iš automobilių tvarką. Tereikia gauti leidimą iš seniūnijos, kurioje planuojate verstis prekyba. Prekiauti galima įvairiose miesto vietose, kur galima sustoti – šalikelėse, netoli skverų, parkų ar biurų. Tačiau prekiauti vienoje vietoje galima ne ilgiau kaip vieną valandą. Norint gauti leidimą prekiauti tokiu būdu, seniūnijai reikia pateikti transporto priemonės techninės apžiūros kortelę, transporto priemonė privalo būti tvarkinga. 

Svarbu paminėti, kad jei vykdant prekybą norėsite pasikabinti iškabą, pasistatyti reklaminį stendą, kuriuose būtų nurodyta, pvz., kuo prekiaujate, kaina, įmonės pavadinimas, telefono Nr. ir pan., reikės gauti savivaldybės, kurioje vykdysite veiklą, leidimą dėl išorinės reklamos įrengimo. Tačiau, jei ši informacija bus pateikta ant automobilio, iš kurio vykdysite prekybą, kaip dizaino, grafiniai elementai, tai tokiu atveju, leidimas įrengti išorinę reklamą nebus reikalingas. Daugiau informacijos apie minėtus leidimus, bei maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, jų išdavimo procesus, terminus, mokesčius prašymų formas rasti portale www.verslovartai.lt 

Planuojant vykdyti prekybą iš automobilių turite žinoti, kad maisto tvarkymo subjekto transporto priemonės turi būti suprojektuotos, pilnai įrengtos, švarios, suremontuotos, geros būklės.  Transporto priemonės planas, dydis turi atitikti geros higienos praktikai būtinas sąlygas. Konstrukcija turi būti tokia, kad juos būtų galima tinkamai valyti ir dezinfekuoti. Taip pat svarbu žinoti, kad darbuotojai dirbantys su maistu turi pasitikrinti sveikatą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka prieš pradėdami dirbti ir nustatytu dažnumu tikrintis periodiškai. Darbuotojai turi turėti galiojantį privalomą higienos žinių pažymėjimą, taip pat dėvėti švarius darbo drabužius. Išsamesnę informaciją apie reikalavimus transporto priemonei, įrenginiams, asmens higienai, atliekų tvarkymą rasite portale www.verslovartai.lt arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos portale www.vmvt.lt 

Dėl išvežiojamosios prekybos Palangoje, J. Basanavičiaus g., informuojame, kad Palangos miesto savivaldybėje yra draudžiama išvežiojamoji prekyba. Tokiu atveju yra dvi galimybės:

  • Dalyvauti savivaldybės organizuojamame konkurse dėl leidimo prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose savivaldybės teritorijoje.
  • Užsiimti prekyba privačioje valdoje. Tokiu atveju, Palangos miesto savivaldybei reikia pateikti: a) savininko sutikimą, kad leidžia jo sklype užsiimti ūkine – komercine veikla; b) suderinti projektą su Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi; c) bei suderinti atliekų tvarkymo projektą su Palangos miesto savivaldybės Rinkliavų skyriumi.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.