Kaip tapti lietuviškos produkcijos (ne maisto prekių) atstovu ne ES šalyje?

Žinių bazė

2013.08.23

Sveiki,
šiuo metu gyvenu Kanadoje ir norėčiau Lietuvoje gaminamą produkciją (batus) pardavinėti tam tikrose prekybos vietose (pvz., turguje) Kanadoje. Ar turėčiau įregistruoti individualią veiklą Lietuvoje, kaip su mokesčiais, kokias sutartis turėčiau pasirašyti su gamintoju ir kokios papildomos informacijos man reikėtų?
Labai dėkoju už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-08-23 01:55

Atsižvelgiant į tai, kad Kanada nėra ES šalis, dėl informacijos apie prekybai avalyne turguje keliamus reikalavimus (t.y. kokius dokumentus iš...

Publikavimo data: 2013-08-23 01:55

Atsižvelgiant į tai, kad Kanada nėra ES šalis, dėl informacijos apie prekybai avalyne turguje keliamus reikalavimus (t.y. kokius dokumentus iš gamintojo reikia turėti, kokią verslo formą pasirinkti ir pan.) bei taikomus mokesčius rekomenduotume kreiptis į Kanados mokesčių administratorių bei kitas kompetentingas Kanados institucijas.

Ketinant vykdyti veiklą Lietuvoje ar bet kokioje ES šalyje, pagal individualios veiklos pažymą, reikia užpildyti nesudėtingą 1 puslapio prašymą ir ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną pateikti jį VMI. Šiai veiklos formai taikomi mokesčiai ir įmokos:  valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5%, PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.