...

Daiktų, perdarytų iš nereikalingų daiktų, prekyba internetu

Žinių bazė

2013.10.14

Laba diena.
Ketiname prekiauti perdarytais daiktais iš kitų nebereikalingų daiktų, pvz., iš butelio padaryta taurė, iš nereikalingų džinsų – rankinė ir pan. Prekių bus platus spektras – nuo aksesuarų iki baldų, interjero detalių. Plačiai pasaulyje yra žinoma kaip “recycled art” ir pan.
Ketiname prekiauti visame pasaulyje, neapsiribojame Lietuva ir ES.
Taigi, 1) kokią teisinę formą pasirinkti – mažąją bendriją, individualią veiklą ar kitą, kad galėtume atidaryti internetinę parduotuvę? Planuojame dirbti dviese su kolege.
2) Kokie mokesčiai bus mokami ir nuo kada pradedami mokėti Lietuvai? Įdarbinti papildomų žmonių neketiname. Įsidarbinti savęs, jei nėra būtina, taip pat.
3) Ar galime naudoti atsiskaitomąją įmonės sąskaitą gauti tarptautiniams pavedimams? Ar ją reikia prisrišti prie Paypal?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-10-14 12:15

Laba diena. Ketiname prekiauti perdarytais daiktais iš kitų nebereikalingų daiktų, pvz., iš butelio padaryta taurė, iš nereikalingų džinsų – rankinė...

Publikavimo data: 2013-10-14 12:15

Laba diena. Ketiname prekiauti perdarytais daiktais iš kitų nebereikalingų daiktų, pvz., iš butelio padaryta taurė, iš nereikalingų džinsų – rankinė ir pan. Prekių bus platus spektras – nuo aksesuarų iki baldų, interjero detalių. Plačiai pasaulyje yra žinoma kaip “recycled art” ir pan. Ketiname prekiauti visame pasaulyje, neapsiribojame Lietuva ir ES. Taigi:

1) Kokią teisinę formą pasirinkti – mažąją bendriją, individualią veiklą ar kitą, kad galėtume atidaryti internetinę parduotuvę? Planuojame dirbti dviese su kolege.
2) Kokie mokesčiai bus mokami ir nuo kada pradedami mokėti Lietuvai? Įdarbinti papildomų žmonių neketiname. Įsidarbinti savęs, jei nėra būtina, taip pat.
3) Ar galime naudoti atsiskaitomąją įmonės sąskaitą gauti tarptautiniams pavedimams? Ar ją reikia prisirišti prie Paypal?

Renkantis verslo formą reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų: užsiimti individualia veikla yra paprasčiau – nereikia steigti įmonės, kurti įmonės valdymo struktūros, reikalingos mažesnės pradinės investicijos, tačiau prieš apsisprendžiant, ar užsiimti individualia veikla, ar steigti juridinį asmenį, reikia atsižvelgti ir į tai, kad skiriasi šių dviejų verslo vykdymo formų apmokestinimo tvarka ir mokesčių tarifai, atsakomybės laipsnis, steigėjų skaičius ir panašiai.

Nusprendus vykdyti individualią veiklą, prekiauti iš nereikalingų daiktų perdarytais daiktais būtų galima pagal individualios veiklos pažymą. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, privalėtumėte mokėti šiuos mokesčius ir įmokas: VSD – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų; PSD – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt per mėnesį (nepriklausomai nuo gautų pajamų); GPM – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš per mokestinius metus gautų pajamų galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Reikėtų žinoti ir tai, kad turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Visgi atsižvelgiant į tai, kad Jūs veikla norite užsiimti kartu su kolege ir, preziumuojant, kad norėsite tapti lygiaverčiais partneriais, Jums individualios veiklos sistema nelabai tinka (pagal individualios veiklos pažymą veiklą vykdyti gali tik vienas asmuo, o jam padedančius asmenis tektų samdyti), todėl rekomenduočiau steigti juridinį asmenį. Čia galite rinktis – steigti mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. Renkantis tinkamiausią juridinio asmens formą patartina atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymas nenumato mažosioms bendrijoms (toliau – MB) reikalavimo dėl minimalaus kapitalo dydžio, lyginant su 10 000 Lt dydžio kapitalo reikalavimu steigiant uždarąją akcinę bendrovė (toliau – UAB). MB, kaip ir UAB, yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Tai reiškia, kad MB nariai neatsako savo turtu dėl MB neįvykdytų įsipareigojimų kreditoriams. Be to, MB apskaitą gali tvarkyti pats MB narys, dėl to, skirtingai nuo UAB, neprivalo turėti buhalterio. Taigi, verslo pradžioje pasirinkus steigti MB sutaupysite lėšų, kurias galėsite panaudoti savo verslo vystymui.

Kalbant apie mokesčius, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad MB narių mokamų mokesčių dydis priklauso nuo to ar MB išmokėtos lėšos laikomos 1) MB pelno dalies išmokėjimu, ar 2) pinigų išmokėjimu MB narių asmeniniams poreikiams. Pirmuoju atveju, MB narys turės sumokėti 20% dydžio gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) nuo visos per metus išmokėtos sumos. Tokiu pačiu tarifu apmokestinamas ir UAB akcininkams išmokamas pelnas. Skirtingai nei yra UAB atveju, MB nariai negali sudaryti darbo sutarčių su MB, dėl to lėšos jiems gali būti išmokėtos ir antruoju būdu, t.y. kaip skirtos tenkinti asmeninius poreikius. Tuomet MB už pinigus gavusį narį turės sumokėti 35,3% dydžio SODRA‘os mokesčius. Papildomai, MB narys nuo gautos sumos turės sumokėti dar 15% dydžio GPM. Tai sudaro beveik 5% mažiau mokesčių nuo išmokamos sumos, negu tuo atveju, kai akcininkai gauna lėšas iš UAB su UAB sudarytų darbo sutarčių pagrindu.

MB ir UAB nuo savo darbuotojų mėnesio mokesčio moka 39,98% dydžio SODRA‘os ir 15% GPM mokesčius bei 0,2 % dydžio garantinę įmoką. Nuo MB vadovo, dirbančio pagal civilinę sutartį, atlygio yra mokamas 15% GPM mokestis. Pažymėtina, kad šiuo metu MB už kiekvieną savo narį turi kas mėnesį turi mokėti 90 Lt privalomojo sveikatos draudimo įmoką, o nuo kitų metų pradžios – ir valstybinio socialinio draudimo įmoką, kuri bus 263 Lt. UAB atitinkami reikalavimai mokėti mokesčius už jos akcininkus taikomi nėra.

MB ir UAB taikomi tie patys pelno ir PVM (tik tuo atveju, jeigu įmonė yra PVM mokėtoja) tarifai. Pelno mokesčio tarifas sudaro 5% arba 15% nuo gauto pelno. 5% tarifas taikomas tuomet, kai pajamos neviršija 1 mln. litų, o narių skaičius neviršija 10 (MB atveju taip bus visuomet). Atmintina, kad asmenys gavę išmokėtą pelną nuo jo turės sumokėti dar 20% dydžio GPM. Jeigu bendrovės apyvarta viršija 155 000 Lt per metus, arba perkama iš kitos ES valstybės narės daugiau nei už 35 000 Lt, tuomet tiek MB, tiek UAB turi registruotis PVM mokėtoju ir mokėti 21% dydžio PVM.

Atsižvelgiant į išdėstytą, MB yra laikytina tinkamesne forma, negu UAB pradedančiajam verslui, kuris neturi didelio kapitalo. Tuo tarpu UAB tinkamesnė verslui turinčiam didesnį kapitalą, didesnę verslo struktūrą bei kurios akcininkai ketina gauti pajamas išmokant pelną (dividendus).

Baigiant reikėtų pastebėti, kad jokie Lietuvos Respublikos įstatymai legaliu būdu gauti lėšų į įmonės banko sąskaitą pagal tarptautinius pavedimus nedraudžia, tačiau patartina atkreipti dėmesį į už šiuos pavedimus mokamas bakų rinkliavas.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.