Ar galiu pardavineti internete savo nebenaudojamus daiktus/drabužius?

Žinių bazė

2013.06.18

Yra nemažai įvairiausių tinklapių, kur galima talpinti savo/ vaikų nebenešiojamus (NE NAUJUS ! ) drabužius, nebenaudojamus daiktus, žaislus ir pan. ir už juos gauti pinigeliu. Ar tokią prekybą reikia kažkaip įforminti, ar reikia mokėt kažkokius mokesčius už gaunamą pelną. O gal yra tam tikra suma, kurios neviršijus jokių mokesčių mokėt nereikia? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-06-18 11:06

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad bet koks pinigų gavimas laikomas asmens pajamomis. Gautos pajamos apmokestinamos pagal atitinkamas taisykles, priklausomai nuo to,...

Publikavimo data: 2013-06-18 11:06

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad bet koks pinigų gavimas laikomas asmens pajamomis. Gautos pajamos apmokestinamos pagal atitinkamas taisykles, priklausomai nuo to, ar asmuo yra įsigijes verslo liudijimą, ar įsiregistravęs individualią veiklą. Todėl Jūsų nurodytu atveju, nebenaudojamų daiktų/drabužių pardavėjas turėtų arba įsigyti verslo liudijimą, arba įsiregistruoti individualią veiklą. Pažymėtina, kad šiuo metu vykdyti veiklą pagal verslo liudijimą mokestine prasme yra kur kas palankiau negu registruoti individualią veiklą. Tačiau nekiekvienai  veiklai galima įsigyti verslo liudijimą. Kiekvienu atveju, reikėtų pasitikrinti, ar pageidaujama vykdyti veikla patenka į 2011-10-27 LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1261 patvirtintą “Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, sąrašą” (Valstybės žinios, 2011, Nr. 133-6316).

Perduodama prekes ir gaudama pinigus, turėtumėte išduoti pirkėjui pinigų priėmimo kvitą (jei esate įsigijusi verslo liudijimą) arba išrašyti sąskaitą-faktūrą (jei esate įsiregistravusi individualią veiklą).

Mokesčiai taikomi, atsižvelgiant į pasirinktą veiklos formą, ir nepriklauso nuo to, ar prekyba bus vykdoma internetu ar patalpose. Pasirinkus individualią veiklą, bus taikomi tokie mokesčiai ir įmokos: valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.