...

Noriu atidaryti internetinę parduotuvę ir parduoti prekes iš e-bay ar amazon (JAV arba JK).

Žinių bazė

2013.11.07

Esu vaiko priežiūros atostogose ir vykdysiu individualią veiklą pagal pažymą, tačiau po poros metų planuoju vėl eiti motinystės atsotogų? Ar būnant vaiko priežiūros atsotogose galėsiu toliau vykdyti savo veiklą? O gal galėsiu pasamdyti darbuotoją, kuris laikinai mano pareigas perims? Ar tiesiog reikės savo veiklą (internetinę parduotuvę) nutraukti?

Ar dirbant pagal pažymą būtinai reikia nuomuoti patalpas, jei planuoju prekes laikyti ir pakuoti namuose? Jei ne, tai kaip tokiu atveju registruoti adresa, jei gyvenamasis būstas priklauso svetimam asmeniui?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-07 14:40

Motinystės pašalpos neštumo ir gimdymo laikotarpiu ir motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo tvarką nustato Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas, taip...

Publikavimo data: 2013-11-07 14:40

Motinystės pašalpos neštumo ir gimdymo laikotarpiu ir motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo tvarką nustato Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas, taip pat Lietuvos Respublikos vyriausybės 2001 m. sausio 25 d. nutarimas Nr. 86 patvirtinti Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatai.

Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato draudimo vykdyti individualią veiklą pagal pažymą vaiko priežiūros atostogų metu, tačiau priklausomai nuo iš individualios veiklos gautų pajamų dydžio, motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti nemokama, arba mokama iš dalies.

Remiantis Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatais, kai apdraustasis asmuo, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, pirmaisiais vaiko auginimo metais turi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos, tačiau jų dydis yra mažesnis už motinystės (tėvystės) pašalpą, jam mokamas apskaičiuotos motinystės (tėvystės) pašalpos ir jo atitinkamą mėnesį turėtų pajamų skirtumas. Jeigu šių pajamų dydis yra didesnis už motinystės (tėvystės) pašalpą arba jai lygus, motinystės (tėvystės) pašalpa nemokama. Į draudžiamąsias pajamas neįtraukiamos motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo metu gautos draudžiamosios pajamos už darbą, atliktą iki pirmosios vaiko priežiūros atostogų dienos. Antraisiais vaiko auginimo metais motinystės (tėvystės) pašalpa mokama neatsižvelgiant į tuo metu gautas pajamas. Galima teigti, kad nėra pagrindo sustabdyti individualią veiklą, tačiau motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimas ir dydis priklausys nuo Jūsų gautų pajamų dydžio.

Atsakant į klausimo dalį dėl patalpų, būtina pažymėti, kad gyvenamosiose patalpose, kurias savininkas naudoja kaip gyvenamąsias patalpas, nepakeitus jų paskirties, neįrengus papildomo įėjimo galima vykdyti tik išimtinai Lietuvos Respublikos vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178 patvirtintame Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše nurodytas negamybines veiklas, jeigu tokia veika nedaro žalos dviejų butų namo, daugiabučio gyvenamojo namo bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiam turtui ir gyvenamajai aplinkai, nepažeidžianti trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų. Jūsų individualiai veiklai priskirtas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (EVRK) kodas – 47.91 – Užsakomasis pardavimas paštu arba internetu. Remiantis Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašo nuostatomis tokia veikla gyvenamosiose patalpose yra leidžiama, jeigu ji nepažeidžia trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų, nekenkia gyvenamajai aplinkai.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.