...

Verslo liudijimas ar individuali veikla ?

Žinių bazė

2015.02.20

Šiuo metu esu universiteto dieninio skyriaus studentė. Baigiau dar papildomai vizažisto kursus ir norėčiau pradėti dirbti vizažisto darbą. Norėjau pasiteirauti kas geriau ar individuali veikla ar geriau pirkti verslo liudijimą? Dvejoju dėl to, kad darbo dažniausiai būna tik 1-2 per savaitę.
Taip pat būtų įdomu sužinoti, kokie būtų mokesčiai abiem atvejais ? Kadangi dar esu studentė esu valstybės apdrausta, gal nereiktų mokėti papildomų mokesčių ?

Iš anksto dėkoju už atsakymus,

Pagarbiai,

Rūta.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pacharevas

Teisės patarėjas

Publikavimo data: 2015-02-20 14:05

Visų pirma, individualios veiklos specifika pagal verslo liudijimą yra ta, kad ja galima verstis tik esant tam tikroms individualios veiklos...

Publikavimo data: 2015-02-20 14:05

Visų pirma, individualios veiklos specifika pagal verslo liudijimą yra ta, kad ja galima verstis tik esant tam tikroms individualios veiklos rūšims. Pažymėtina, kad kosmetikos kabinetų ir salonų veikla, taigi ir visažisto paslaugos patenka į sąrašą tokios individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą. Taigi, priklausomai nuo veiklos tęstinumo, ekonominės naudos siekimo bei savarankiškumo, visažisto veikla gali būti vykdoma tiek pagal individualios veiklos pažymą, tiek pagal verslo liudijimą.

Dieninių skyrių studentams mokant mokesčius lengvata yra tik ta, kad privalomojo socialinio draudimo įmokų nereikia mokėti kas mėnesį, o tik metams pasibaigus iki gegužės 1d.
Individualios veiklos vykdymo pažymėjimas – tai dokumentas, patvirtinantis, kad galima verstis neribotą laikotarpį nurodyta savarankiška veikla, kuria siekiama gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos ir jai būdingas tęstinumas. Pažyma išduodama neribotam laikotarpiui.

Mokesčiai sumokami nuo veiklos pajamų pasibaigus mokestiniam laikotarpiui. Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, apskrities VMI privaloma pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį nuo individualios veiklos pajamų, gautų per kalendorinius metus.  Apskaičiuojant apmokestinamąsias pajamas iš uždirbtų pajamų galima atimti leidžiamus atskaitymus (išlaidas patirtas pajamoms uždirbti). Taikant supaprastintą tvarką, leidžiamais atskaitymais galima pripažinti fiksuotą dydį t.y. 30 proc. gautų individualios veiklos pajamų.

  • GMP priklausomai nuo veiklos tipo 5 proc. (vykdant gamybos, prekybos, kai kurių paslaugų teikimo veiklą) arba 15 proc. (jei pajamos gaunamos iš laisvųjų profesijų veiklos)
  • VSD 28,5 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų kartą per metus.
  • PSD – 9 proc., kas mėnesį nuo minimalaus darbo užmokesčio.  Individualią veiklą vykdantys asmenys gali PSD įmokų kas mėnesį nemokėti, jeigu jie moka arba už juos yra mokamos sveikatos draudimo įmokos. Ši taisyklė taikoma dirbantiems pagal darbo sutartį, valstybės tarnautojams, pareigūnams, pensininkams, neįgaliesiems ir kitiems Sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio 1, 2 ir 6 dalyse bei 6 straipsnio 4 dalyje įvardintiems asmenims.

Pasibaigus kalendoriniams metams, asmenys, vykdantys individualią veiklą, turi perskaičiuoti už praėjusius kalendorinius metus mokėtinas PSD įmokas. Sumokėtų ir mokėtinų PSD įmokų sumų skirtumas turi būti sumokėtas iki metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos (t.y. kiekvienų metų gegužės 1 d.).

Verslo liudijimas – tai dokumentas, patvirtinantis, jog sumokėtas fiksuotas mokestis (nepriklausomas nuo gaunamų pajamų dydžio) už verslo liudijimą ir tam tikrą laikotarpį galima verstis jame nurodyta veikla, parduoti savo gamybos prekes, teikti paslaugas gyventojams ir juridiniams asmenims.

Paslaugų verslo liudijimai išduodami pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui (skaičiuojamam dienomis), bet ne ilgiau kaip kalendoriams metams ir ne trumpiau kaip 5 kalendorinėms dienoms, kurios neprivalo eiti paeiliui.

Už pajamas, gautas iš atskiros veiklos pagal verslo liudijimą, reikia sumokėti nustatyto dydžio pajamų mokestį iki verslo liudijimo išdavimo dienos. 
Verslo liudijimas nusiperkamas su visais mokesčiais iškart. Įregistruojant šią verslo formą yra sumokami mokesčiai už visą verslo liudijimo galiojimo laikotarpį. Į bendrą mokesčių sumą įeina:

  • PSD, kaip ir veikiant su individualios veiklos pažymėjimu, yra nekintami 9 proc. nuo minimalaus darbo užmokesčio;
  • GPM nustato Savivaldybių tarybos, priklausomai nuo verslo liudijimo įregistravimo vietos;
  • VSD – 28,5 proc. nuo pusės neapmokestinamų pajamų.

(Gyventojų pajamų mokestis – GPM, Socialinio draudimo mokestis – VSD privalomojo sveikatos draudimo mokestis  – PSD)

Ekspertai

Andrius Pacharevas

Andrius Pacharevas

Teisės patarėjas

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.